32GB Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G3 USB

Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle 32GB USB aldım onu tanıtacağım. Bildiğiniz üzere tüm USB'ler hızlı değil, almışken biraz hızlısını alayım dedim (tabii pahalı olacak) ve başlıkta belirttiğim USB'yi aldım.

USB biraz kaba, az biraz ağır ama bayağı hızlı çıktı. Yalnız dosya kopyalarken hafif ısınıyor, bunu elinize aldığınızda hissediyorsunuz. Açıp kapatma işlemi resimden de anlayacağınız üzere sürükleme ile oluyor. Sürükleme işlemi biraz sert oluyor, sanırım takarken sürgü içe göçmesin diye böyle yapılmış.

kingston-dtu30g3.png

Aşağıdaki video'da izlediğinizde USB 3.0 hızında yazma hızı en fazla 90MB/s'yi buluyor, okuma hızı ise en fazla 190MB/s kadar (etikette yazandan hızlı çıktı). Videodaki testte 8,20GB'lık FarCry3 oyununun yedeğini 1:41 dakika'da yazarken 50 saniyede kopyalayabildi. Yalnız video'yu izlerken yüksek kalitede izleyin, düşük kalitede görüntü biraz bulanık çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu USB'yi İzmir-Bornova Vatanbilgisayar yanındaki Gold'dan aldım fiyatı 89TL. Biraz pahalı fakat sık sık dosya yükleme yapanlar için ideal bir USB sayılır. Bulabildiğim ucuz ve hızlı USB buydu İzmir'de.

Teşekkürler.

Çok güzel. Özellikle okuma hızını beğendim. Bu okuma hızı ile yapılabilecek birşey ise buna Linux ubuntu kurmaktır. Ubuntu'yu canavar gibi çalıştırır. Bilgisayara birşey olduğunda flaştan sistemi çalıştırıp sorunuda bulabilirsin. Fiyatına göre kullanıcıya verdikleri çok iyi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı