330.000 TL araba tavsiyesi

Cruze da güzel araç aslında, sadece LPG ile kullanıldığında supap sorunu yaşatıyor. Eğer LPG'li bir Cruze alıyorsanız supaplarının değiştirilip değiştirilmediğini mutlaka sorun.
Hocam Cruze için parça sıkıntısı yaşanma ihtimali var deniliyor genelde, alırsam satamam diye endişeleniyorum. Böyle bi sıkıntı olmasa hiç alternatif bakmadan direkt Cruze alıcaktım. O yüzden alternatiflere yöneldim. Ama tabi Cruze dan da vazgeçmiş değilim :)

250 000 - 330 000 araba almayı düşünüyorum. En önemlisi alıp bir süre sonra satarken sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Bu aralıkta yeni modeller olarak Linea çıkıyor karşıma ama pek ısınamadım Linea'ya. Eski modeller olarak da Corolla (2000-2007 arası modeller) çıkıyor karşıma. Genel olarak yakıt açısından ekonomik ve tamir, yedek parça sıkıntısı olmayan(uygun fiyatlı olan) bir şey bakıyorum.
Var mıdır piyasayı takip edenler?

Ford fiesta

Hayır kuzenimin arabası ama arada kaçırıyorum güzel araba bu fiyat bazında temiz bulabilirsiniz parça fiyatlarını bilmem ama fazla yakmıyor sessiz güzel kaliteli araç
Baktım 2008 ve sonrası kasa güzelmiş.
Yokuş performansı nasıl hocam denk geldimi hiç, örnek 4 kişi yokuş çıkarken sıkıntı yaşar mı acaba?

Hocam Cruze için parça sıkıntısı yaşanma ihtimali var deniliyor genelde, alırsam satamam diye endişeleniyorum.
Cruze piyasası olan bir araç, satılır onu dert etmeyin. 1.6 atmosferik motor da zaten Opel'in Ecotec motoru. Opel servisleri Chevrolet araçlara da bakıyor ve parça tedariği sağlıyorlar. İç trimlerini vs. kolayca bulabilir misiniz bilmiyorum ama yürüyen parçaları bulunur.

O fiyat bandına C-D segmenti araba bakmamanı tavsiye ederim.
Yine dizel veya dizel otomatik bakmamanı tavsiye ederim.

Alabileceğin en güzel araç benzin + manuel kombinasyonlu düşük km b segment bir araç olur. 100lerce seçenek var yoğun olduğum için çok öneride bulunamayacağım ancak cruze gibi passat 1.8T gibi saçma arabalara asla girme.

Saçmadan kastım o fiyata cruze' un temizini bulamazsın çok yorar her manada. Passat 1.8' i söylemiyorum bile.

O fiyat bandına C-D segmenti araba bakmamanı tavsiye ederim.
Yine dizel veya dizel otomatik bakmamanı tavsiye ederim.

Alabileceğin en güzel araç benzin + manuel kombinasyonlu düşük km b segment bir araç olur. 100lerce seçenek var yoğun olduğum için çok öneride bulunamayacağım ancak cruze gibi passat 1.8T gibi saçma arabalara asla girme.

Saçmadan kastım o fiyata cruze' un temizini bulamazsın çok yorar her manada. Passat 1.8' i söylemiyorum bile.
Hocam passat bakmıyorum zaten de yani cruze da beğendiğim bi araç ama düşük ihtimal maalesef. Başka hangi araçlara bakıa bilirki. Golf de sıkıntı bu fiyatlara, astra da muhtemelen uygun değil bu fiyata.
Valla zaman bulup bi iki alternatif önere bilirseniz sevinirim.

1.3 olanı alınır mı sence hocam
1.3 çok sık bindiğim bir araba arkadaşımda var. Şehir içi kullanımda gayet iyi bir araba 1.3 lerin şehirler arası performansını bilmiyorum ama araba 1800 devirden sonra gayet iyi gidiyor. Linealar çok yatan bir araç onu bilmek lazım virajlarda pek güven verdiğini söyleyemem. Yakıt tüketimide 10.5L ama düzgün kullanımda 7,5 lara iner diye düşünüyorum. Arka yolcu diz mesafesi gayet yeterli düşük km bulunursa alınabilecek bir araba.

Geri
Yukarı