345 TYT matematik kolay mı?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Dostlar 12.sınıfım, dershanede hocayla konuşuyoruz, 345'i en geç 11 bitirecektin benim okulumda 10.sınıfı bitirenler yazın 345'i bitirip daha zor kitaplara geçiyor gibisinden şeyler dedi. Açıkçası benim moralim bozuldu çünkü 12.sınıf olmama rağmen hocanın 10.sınıf çocuğunun yaptığı kitabı yapamıyor olmam benim canımı sıkıyor. Soru çözerken zaman zaman çok zorlanıyorum. Gerçekten bu kitap kolay da ben mi yapamıyorum yoksa hoca çok yüksekten mi konuşuyor? İçimi ferahlatacak mesajlar için şimdiden teşekkürler.

Hocan sallıyor kardeşim. Psikolojik olarak seni elemiş bile. 'Yok 10. Sınıfta çözmen lazım. YKS çalışmaya 9.sınıfta başlaman lazım' bunlar hep hava cıva moralini bozma sakın.

Niyeyse hocalarda böyle bir kafa var. Bizim müdür de böyle. Böyle insanlar eğitimci olmamalı.

Ya zaten genel olarak yapıyorum fakat ÖSYM tadında sorularının sonuna yaklaştıkça yapamaz oluyorum. Bazı sorularda kalem bile oynatamıyorum o derece. Sayı problemlerinde ilk 12 test iyi gittim fakat gerisi gelmedi.
O sorulardan bahsediyorsan yapamaman gayet normal. Zor seviyenin de üstünde diyebiliriz o sorulara. Önemli olan denemelerde yaptığın netler bu dönemde.

Niyeyse hocalarda böyle bir kafa var. Bizim müdür de böyle. Böyle insanlar eğitimci olmamalı.
Maalesef öyle benimde böyle hocalarım var. Birkaç öğrencisini çok iyi öğrenci olarak belirlemiş oluyor genelde. Kalan öğrencilere hep psikolojik baskı kurar ki morali bozulsun. Seçtiği öğrenciler en iyi üniversiteleri kazanır (!) Diğer öğrencilere ezik muamelesi çeker. Sınav sonrasında gururla karşısına geçip 'her şeye rağmen başardım' demek isterim.

@264523 Böyle konulara çok fazla mesaj yazmıyorum fakat hocanızın yanlış yönlendirmesi sebebiyle yazmaya karar verdim. Kitap kolay, orta ve zor sorular barındırıyor ve bunların küçük bir kısmı kolay ve zor sorulardan oluşuyor. Kitabın büyük çoğunluğu orta ayarda diyebiliriz. Diğer yorumunuzda genel olarak yapabildiğinden bahsetmişsiniz bu durumda orta seviye bir matematik öğrencisi olduğunuzu düşünüyorum. Fakat konu eksiği durumunuzu ve popüler matematik denemelerinden birkaç tanesindeki netinizi bilmeden öneride bulunmam doğru olmaz. Bu bilgileri de yazarsanız seviyeniz ile ilgili detaylı bir fikre sahip olup daha işinize yarayacak önerilerde bulunabiliriz.

Sonuç ne oldu hocam?
Maalesef öyle benimde böyle hocalarım var. Birkaç öğrencisini çok iyi öğrenci olarak belirlemiş oluyor genelde. Kalan öğrencilere hep psikolojik baskı kurar ki morali bozulsun. Seçtiği öğrenciler en iyi üniversiteleri kazanır (!) Diğer öğrencilere ezik muamelesi çeker. Sınav sonrasında gururla karşısına geçip 'her şeye rağmen başardım' demek isterim.

Dostlar 12.sınıfım, dershanede hocayla konuşuyoruz, 345'i en geç 11 bitirecektin benim okulumda 10.sınıfı bitirenler yazın 345'i bitirip daha zor kitaplara geçiyor gibisinden şeyler dedi. Açıkçası benim moralim bozuldu çünkü 12.sınıf olmama rağmen hocanın 10.sınıf çocuğunun yaptığı kitabı yapamıyor olmam benim canımı sıkıyor. Soru çözerken zaman zaman çok zorlanıyorum. Gerçekten bu kitap kolay da ben mi yapamıyorum yoksa hoca çok yüksekten mi konuşuyor? İçimi ferahlatacak mesajlar için şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı