35.000 TL Dizel Araç Önerisi

Açıkcası kullanmadığım için bir fikrim yok. Ama genel olarak Fiat kullananlar yakıttan dolayı çok memnunlar. Yakın çevremde Palio Doblo Fiorino ve Linea kullanan var ve hepsi yakıttan çok memnun. Uzun yolda da 1.3 motorun hiç sorun olmadığını ve uzun yolda Multijet'in işe yaradığıdığını söylüyorlar. Ben küçük bir araştırma yapmıştım Punto hakkında o yüzden çok bir fikrim yok. Bence kasa olarakta güzel duruyor Polo zaten küçük bir araç ve pahalı. Ama 220'yi rahat rahat görüyor. Punto'yu biraz daha araştırın seçiminizi yapın derim. Eminim ki yakıt konusunda çok memnun kalırsınız.
Çok teşekkürler hocam bilgilendirme için. :)

1.3 motorun ustunu neden tercih etmiyorsunuz anlamadim ama bu konuda israrciysaniz fiat punto evo ve ondan sonraki kasa puntoya bakabilirsiniz. Ilk aracim oydu ve cok memnundum. Az yakar cok kacar :) ayrica 1.2 tdi 3 silindir olmasindan dolayi asiri gurultulu bir motor traktor gibi calisiyor :) opel corsalar da fiat ile ayni motoru kullaniyor. Yakit olarak ayni olacaktir.

1.3 un ustune de bakarim derseniz eger Ford Fiesta 1.4 TDCi veya Focus 1.6 TDCi olanlarina bakabilirsiniz. 1.6 TDCi Focus ile 200 tl mazotla Ankara'dan Izmit'e gittim, orada 4 gun sehir icinde gezdim, Ankara'ya geri dondum ve hala neredeyse ceyrek depo mazot duruyordu hala :)

Bir de o fiyatlarda Clio 1.5 DCi var onlar da fena degildir :)

Sorunuz olursa cevaplamak isterim. Iyi gunler dilerim :)
Hocam şu Punto Evo' lardaki Dynamic ve My Life gibi modeller var hangisini tercih etmeliyim?

Benim ilk aracim olan punto evo dynamic idi :) en yuksek donanim sinifi dynamic o seride. Ancak my life da ozel ses sistemi ve tomtom navigasyon on hazirligi vardi sanirim dynamic ten ustun olarak. Ama dynamic alabilecek birisine my life oneren duymadim acikcasi :D bir de ek paketleri vardi dynamic in. Iki taneydi ama yalnizca birini hatirlayabildim su an. Assist pack idi adi ve otomatik kararan dikiz aynasi gibi birkac donanim ekliyordu. Araclara bakarken bu paketlere de dikkat edin bence :) ikisi de dynamic olur ama birinde assist pack de olur tercih sebebi olabilir :)

Bu arada arkadas direksiyon sorunundan bahsetmis. O grande puntolarda cok yaygindi. Sorunlu araclar fiat servislerinde ucretsiz parca degisimi hakki kazanmisti. Punto evolarda o sorunun kalktigi guncel parcayi kullandiklarindan boyle bir derdiniz de olmamali :)

Iyi aksamlar

Benim ilk aracim olan punto evo dynamic idi :) en yuksek donanim sinifi dynamic o seride. Ancak my life da ozel ses sistemi ve tomtom navigasyon on hazirligi vardi sanirim dynamic ten ustun olarak. Ama dynamic alabilecek birisine my life oneren duymadim acikcasi :D bir de ek paketleri vardi dynamic in. Iki taneydi ama yalnizca birini hatirlayabildim su an. Assist pack idi adi ve otomatik kararan dikiz aynasi gibi birkac donanim ekliyordu. Araclara bakarken bu paketlere de dikkat edin bence :) ikisi de dynamic olur ama birinde assist pack de olur tercih sebebi olabilir :)

Bu arada arkadas direksiyon sorunundan bahsetmis. O grande puntolarda cok yaygindi. Sorunlu araclar fiat servislerinde ucretsiz parca degisimi hakki kazanmisti. Punto evolarda o sorunun kalktigi guncel parcayi kullandiklarindan boyle bir derdiniz de olmamali :)

Iyi aksamlar
Çok sağolun hocam bilgi için. :)

Saçma sapan arabalar almayın. Performans takıntınız yoksa Astra 1.3 CDTI Alın geçin. Golf 6 1.6 TDI Comfortline bulabilirsiniz belki o fiyata.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı