75000 TL Dizel Otomatik araç önerisi

Şişirilmiş hasarlar kabul edilebilir ancak satarken sorun yaşanır. Hasar kayıtlı araçlarda da kaput, tavanda işlem olmazsa alınabilir diye düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz?
Hasarlı araç da olsa kendi tanıdığınız bildiğiniz ekspertiz yerleri varsa gidip ince ayrıntısına kadar sorulup rapor çıkarılabilir dediğiniz gibi kaput ve tavan da bir işlem yoksa alınabilir.

Aslında şişiriyorlar hasarları. Açık arttırma/teklif usülüyle hasarı az olan araçları ağır hasarlı gösterip çekme belgeli olarak satıyorlar. Kendileri araçtan kazanıyor, aracı alan da az hasarlı aracı ağır hasarlı göründüğü için ucuza alıyor.

Hocam eski nesil otomatik ve dizel ikilisi ile dizel avantajını yaşayacağınızı sanmıyorum. Şuan devir düşük hacim turbolu motorların devri. Kendimde 2016 model Jetta 1.4 Tsi kullanıyorum basmadiginiz sürece ortalama çok rahat 4-7 arası dolaşıyor.

Hocam eski nesil otomatik ve dizel ikilisi ile dizel avantajını yaşayacağınızı sanmıyorum. Şuan devir düşük hacim turbolu motorların devri. Kendimde 2016 model Jetta 1.4 Tsi kullanıyorum basmadiginiz sürece ortalama çok rahat 4-7 arası dolaşıyor.

Ancak şöyle bir sorun var ki mecburen LPG taktıracağız. Toyota olmadıkça da LPG dönüşümü pek mantıklı gelmiyor.

Ancak şöyle bir sorun var ki mecburen LPG taktıracağız. Toyota olmadıkça da LPG dönüşümü pek mantıklı gelmiyor.
LPG'ye dönüştürmek yerine LPG takılmış araç bakarsanız LPG masrafından %70 kazanç sağlarsınız.
Corolla kullandık bir fiil. Tek kavrama şanzımanı 100.000 üzerinde her araba gibi biraz turbo devreye girişlerde sapmalar olabiliyor. Bakımlar düzenli yapılırsa 400.000'i gözü kapalı görür.

Dizel araca lpg taktiriliyor mu ki hocam?
Hocam o kadar para verip 90 HP'lik bir araç alınması ne kadar mantıklı bilemedim aynı fiyat bandında 100-120 HP almak daha mantıklı değil midir ? Sonuçta 90 HP'lik bir araçta gaza ne kadar basarsan hep motoru zorlayacaksın hem de yakıt tüketimi artacaktır diye düşünüyorum.

Sayısal değerlerin önemi yok arkadaşlar motor ve aracın kendisi çok önemli. Mesela şu anki aracımız 1.6 Atmosferik motor 124 HP. Ancak 90 HP'lik Toyota'ya yaklaşamaz bile. Birden fazla kriter var. Bunlar kriter değil.

LPG motor sağlığı için istemiyoruz açıkçası. Toyota'lara mutfak tüpü bile yarıyor orası ayrı. O yüzden LPG olursa sadece Toyota tercih etmek istiyoruz.

Şişirilmiş hasarlar kabul edilebilir ancak satarken sorun yaşanır. Hasar kayıtlı araçlarda da kaput, tavanda işlem olmazsa alınabilir diye düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz?
Şişirilmiş hasar diye bir şey yoktur. Galericilerin insanları kandırmak için söylediği bir sözdür sadece.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şunu izlerseniz...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı