75000 TL Dizel Otomatik araç önerisi

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar,

belirttiğim fiyata kadar dizel otomatik araç arıyoruz. Şu an Chevrolet Cruze 1.6 2012 aracımız var ve sattık sayılır. Üstüne 25 bin TL kadar koyarak daha iyi bir araç almak istiyoruz. Mümkünse DSG. Ancak Polo bize yetmeyeceği için bakmıyoruz. Teşekkürler.

Merhabalar,

belirttiğim fiyata kadar dizel otomatik araç arıyoruz. Şu an Chevrolet Cruze 1.6 2012 aracımız var ve sattık sayılır. Üstüne 25 bin TL kadar koyarak daha iyi bir araç almak istiyoruz. Mümkünse DSG. Ancak Polo bize yetmeyeceği için bakmıyoruz. Teşekkürler.
Merhabalar, 1.6 dizel otomatik 2015 Polo kullandım ve araç çok fazla sorun çıkardı bana. Enjektör arızası yaşadım ki arabam 75Bin KM'deydi bir kere şanzuman değişti. Ben sorun yaşadım diye herkese olacak diye bir şey yok ama DSG de bu tarz sorunlar çokça yaşanıyor. Bu segment de bir çok marka model kullandım. Clio, Fiesta, i20. Aralarında en çok memnun olduğum Fiesta oldu. Fakat onda da dizel otomatik yok.
Hocam ille de dizel olucak demezseniz Bunu öneririm biraz bütçeyi arttırmanız gerekicek ama buna değeceğini düşünüyorum
30+ bin hasar kaydı var ve 77bin TL satılıyor. Arkama bakmadan kaçarım bu arabadan.

DSG yakınlarımızda çokça tercih edilen şanzımanlardan ve inanın hiçbiri sorun yaşamadı. 110 bindeki 2012 Polo ile bir kez bile servise gitmedi arkadaşım. Alınabilecek seviyede olursa farklı marka araçlar da olur ancak bu kadar para verip de kötü araçlara binmek istememek gibi bir hakkımız da vardır diye düşünüyorum. O yüzden Renault'a bakmıyoruz. i20'ye bakacağım teşekkürler.
Hocam ille de dizel olucak demezseniz Bunu öneririm biraz bütçeyi arttırmanız gerekecek ama buna değeceğini düşünüyorum.

Hocam ille de dizel maalesef. LPG kullanıp da motoru bozmak istemiyoruz sağ olun.
2014 Corolla olabilir.
Şu tarz bir şey.

Bunların şanzımanı nasıl?

Merhabalar, 1.6 dizel otomatik 2015 Polo kullandım ve araç çok fazla sorun çıkardı bana. Enjektör arızası yaşadım ki arabam 75Bin KM'deydi bir kere şanzuman değişti. Ben sorun yaşadım diye herkese olacak diye bir şey yok ama DSG de bu tarz sorunlar çokça yaşanıyor. Bu segment de bir çok marka model kullandım. Clio, Fiesta, i20. Aralarında en çok memnun olduğum Fiesta oldu. Fakat onda da dizel otomatik yok.

30+ bin hasar kaydı var ve 77bin TL satılıyor. Arkama bakmadan kaçarım bu arabadan.
Açıkcası tramer kaydını görmemiştim.

Şişirilmiş hasarlar kabul edilebilir ancak satarken sorun yaşanır. Hasar kayıtlı araçlarda da kaput, tavanda işlem olmazsa alınabilir diye düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz?

Bunların şanzımanı nasıl?
MMT şanzıman olması lazım. Biraz alışmak gerekiyor. Alışınca sorun çıkarmayacaktır. Toyota şanzıman konusunda başarılı.
Şişirilmiş hasarlar kabul edilebilir ancak satarken sorun yaşanır. Hasar kayıtlı araçlarda da kaput, tavanda işlem olmazsa alınabilir diye düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz?
Şişirilmiş hasar diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Neden kasko şirketleri hasarı şişirmek istesin ki? Pazarlama taktiği tamamıyla bence. Afedersiniz ama 30.000 TL hasar kayıtlı araba da alınmaz hasar kaydı parça parça olsa bile. En az 10-12 tane ufak kaza yapması lazım o kadar hasar için. 30.000 TL hasar kaydı oluşturacak kazada da araç pert olur zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı