35.000 TL gaming laptop önerisi

Aman, sakın yapma :D Daha iyisi daha uyguna varken;

Attıgınız ürün 37 bin yalnız 35 demişsiniz bütçeye

Daha iyisi derken hocam? İşlemci, SSD ve RAM olarak daha üstün arkadaşın attığı model.
Benim önerim bu:
Yükseltilebilir parçalar yerine yükseltilemez parçaların daha iyi olması gerekir. İşlemci olarak daha iyi diyemem. Aşağı yukarı aynı performansı sağlıyor. Arada bir fark yok bana göre hatta benim tercihim intelden yana olur, kullanışlılık ve stabilite açısından.
16GB RAM ve 500GB ssd fazla olacak diye 4050 ekran kartlı bir cihaza fazladan 4000TL vermem :D

Ayrıca 32GB RAM birçok gaming kullanıcısı için çok gereksiz, grafik tasarım, render, 3d modelleme vs yapılmayacaksa anlamı yok.

16GB RAM ve 500GB ssd fazla olacak diye 4050 ekran kartlı bir cihaza fazladan 4000TL vermem
Çok lazımsa 4000TL'ye 16GB RAM + 1TB SSD upgrade yapılabilir zaten.

Ayrıca 32GB RAM birçok gaming kullanıcısı için çok gereksiz, grafik tasarım, render, 3d modelleme vs yapılmayacaksa anlamı yok.
Günümüz için öyle fakat 1-2 seneye kalmaz 16 GB ram AAA oyunlar için yetersiz kalmaya başlayacak. 32GB ram uzun vade için mantıklı.

Yükseltilebilir parçalar yerine yükseltilemez parçaların daha iyi olması gerekir. İşlemci olarak daha iyi diyemem. Aşağı yukarı aynı performansı sağlıyor. Arada bir fark yok bana göre hatta benim tercihim Intel'den yana olur, kullanışlılık ve stabilite açısından.
16 GB RAM ve 500GB SSD fazla olacak diye 4050 ekran kartlı bir cihaza fazladan 4000TL vermem :D

Hocam aşağı yukarı aynı performansı da vermez, R7 7840HS'nin muadili 13700H, batarya açısından da daha fazla gider, performansı da 13500H'a göre fazla olur. Ha fazladan 4000 TL vermem diyorsanız SSD ve RAM'i çıkartın sadece işlemci için 1000 TL vermeye fazlasıyla değer:

@babylon Şimdi fark ettim cihaz 4050'ymiş hocam kusura bakmayın 😅 4060 sanmıştım ben. Attığınız model iyidir fakat üstte attığım R7-7840HS daha F/P bana göre.

Son düzenleme:

HP Victus 7Z586EA 16-S0015NT Ryzen 7-7840HS 16GB DDR5 512GB SSD RTX4060 8GB 16.1 Inç 144 Hz Full HD Freedos Gaming Laptop - Laptop.Com.TR

7Z586EA Oyun sırasında otomatik optimizasyon özellikleriyle Victus daha yüksek performansı kolaylaştırır. - 7Z586EA,HP,Ryzen 7,RTX4060,DDR5,Freedos
www.laptop.com.tr
www.laptop.com.tr
Bu olur. Ama 7840HS'in dişe dokunur bir farkla daha iyi olduğunu kabul edemem. :D Ayrıca Ryzen daha fazla enerji tüketimine sahip, bataryası daha fazla gitmez yani. Ama yine de 7840HS-4060 ikilisi de alınır, ona karşı çıkmam.

Aslında benim durduğum nokta biraz daha işlevsellik ve kullanım kolaylığı. 4 farklı cihazımda 2 intel 2 amd kullanıyorum. AMD'ler oyun sistemlerimde, inteller iş bilgisayarlarımda. Driverlarla ilgili ya da sistem bileşenleriyle ilgili sorun çıktığında inteldekileri şıp diye 5dkda halledebiliyorken amd tabanlılar uğraştırıyor beni. Fiyatta güzel bir kıyak olmadıkça amd'ye yönelmiyorum-tavsiye etmiyorum :D

Günümüz için öyle fakat 1-2 seneye kalmaz 16 GB ram AAA oyunlar için yetersiz kalmaya başlayacak. 32GB ram uzun vade için mantıklı.
5 senedir bunu diyoruz ama hala 16GB'dan fazlasına ihtiyaç duyamadık :D bence en az bi 5 sene daha duymayacağız :D Fazla RAM göz çıkarmaz ama aradaki farkın yükseltilemez parçalara harcanması taraftarıyım.

Hocam aşağı yukarı aynı performansı da vermez, R7 7840HS'nin muadili 13700H, batarya açısından da daha fazla gider, performansı da 13500H'a göre fazla olur. Ha fazladan 4000 TL vermem diyorsanız SSD ve RAM'i çıkartın sadece işlemci için 1000 TL vermeye fazlasıyla değer:
Attıklarınızın hepsini attım ve ben olsam bu Victus'u alırdım dedim.

Herkese çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı