35.000 TL sistem önerisi

Hocam birkaç gündür aramaya devam ediyorum sadece oyun için yani AMD bir sistem önerebilir misiniz? İşlemci fanı ve monitör dahil olunca 42500 lira maximum a çıkabilirim(daha fazlası mümkün değil)

Ve de rekabetçi oyunlar oynayacağım çok fazla hikayeli oyun oynamam fakat gene de oynarım. Valorant CS gibi oyunlarda daha yüksek FPS verebilen bir sistem istiyorum
Hocam ben RX 6800 kullanıyordum, pek memnun kalamadım. Çok fazla shader cache sorunu yaşıyordum ondan dolayı RTX 4070'e geçtim. Ondan size AMD önermeye içim el vermiyor ama tabi sorunsuz şekilde AMD kullanan arkadaşlar var forumda. O yüzden şey dedim belki yeni 7800XT gibi modellerle bu sorunlar çözülmüştür.

Hocam ben RX 6800 kullanıyordum, pek memnun kalamadım. Çok fazla shader cache sorunu yaşıyordum ondan dolayı RTX 4070'e geçtim. Ondan size AMD önermeye içim el vermiyor ama tabii sorunsuz şekilde AMD kullanan arkadaşlar var forumda. O yüzden şey dedim belki yeni 7800XT gibi modellerle bu sorunlar çözülmüştür.

Anladım hocam.

Başka birisi önerebilir mi amd mi kullanmalıyım ?

@pawEn Hocam sistem üzerine bilginiz var gibi duruyor yardımcı olabilir misiniz monitör olarak lenovo R25 i30 165 hz 0.5 ms düşünüyorum toplam bütçe 42000 monitörü çıkarınca 36600 Tl kalıyor Bu fiyata hangi sistemi almalıyım 10 nisan gibi paranın tamamı hazır olacak biraz daha bekleyip pc hocasının yeni çıkaracağı sistemi alabilir miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Son düzenleme:
Anladım hocam.

Başka birisi önerebilir mi amd mi kullanmalıyım ?

@pawEn Hocam sistem üzerine bilginiz var gibi duruyor yardımcı olabilir misiniz monitör olarak lenovo R25 i30 165 hz 0.5 ms düşünüyorum toplam bütçe 42000 monitörü çıkarınca 36600 Tl kalıyor Bu fiyata hangi sistemi almalıyım 10 nisan gibi paranın tamamı hazır olacak biraz daha bekleyip pc hocasının yeni çıkaracağı sistemi alabilir miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
RAM'i XPG 5600MHz ve SSDyi Samsung 980 yap. İşlemci soğutma için ise https://www.amazon.com.tr/DeepCool-GAMMAXX-AG400-Soğutucu-Boruları/dp/B0B6FD2V1B
Bunu prime ile al.

RAM'i XPG 5600MHz ve SSD'yi Samsung 980 yap. İşlemci soğutma için ise https://www.amazon.com.tr/DeepCool-GAMMAXX-AG400-Soğutucu-Boruları/dp/B0B6FD2V1B
Bunu Prime ile al.

Hocam Samsung 980'in özellikleri Adata'dan kötü görünüyor ve 500 GB üstelik bu bilgisayar bütçemi aşıyor ve 650W sizce sorun olmaz mı?

Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bütçenizi 1K asiyor işlemci soğutucuyla. Onu almalısiniz ve Adata cok kaliteli degil o yuzden Samsung. @Kaan Diktaş @Error

Çok kaliteli değil ancak bütçe aşırı derecede zorlanıyorsa üzmez. Soğutucu da şart. O işlemci cayır cayır yanar. Attığın sistem alınır. Bütçe varsa Samsung SSD iyidir.

Çok kaliteli değil ancak bütçe aşırı derecede zorlanıyorsa üzmez. Soğutucu da şart. O işlemci cayır cayır yanar. Attığın sistem alınır. Bütçe varsa Samsung SSD iyidir.

Bütçe biraz zorlanıyor hocam 1 TB SSD en az 5600 MHz RAM'li bir sistem bulabilir misiniz bütçemi aşmadan ekran kartını aman aman bir şey almaya gerek yok sistemi 3 5 yıla satacağım.

7700 XT kalabilir fakat 36600 TL'yi geçmesin mümkünse çünkü bu çıkabileceğim bütçenin en üstü.

Soğutucu da bütçeye dahil olursa mükemmel olur.

Bütçe biraz zorlanıyor hocam 1 TB SSD en az 5600 MHz RAM'li bir sistem bulabilir misiniz bütçemi aşmadan ekran kartını aman aman bir şey almaya gerek yok sistemi 3 5 yıla satacağım.

7700 XT kalabilir fakat 36600 TL'yi geçmesin mümkünse çünkü bu çıkabileceğim bütçenin en üstü.

Soğutucu da bütçeye dahil olursa mükemmel olur.

SSD'yi PX600 yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı