35-40 bin TL arası manuel araç önerisi

cimbomluhukukcu

Centipat
Merhabalar. Yaklaşık 1 aydır neredeyse her gün araç bakıyorum. Ancak halen daha bulmuş değilim. 3 sene civarı kullanacağım, zarar etmeden kolayca satabileceğim, eşim de kullanacağından tercihen HB ve manuel araç arıyorum. Çok yakmasın istiyorum. Mardin'de yaşıyorum. Bu çevrede bakıyorum mecburen. Değişen, boya takıntım yok. Ama yüksek en azından modeli yüksek olsun istiyorum. Aşağıya kafama yatan araçları koyuyorum. Hangisini önerirsiniz? Bunlar haricinde önerebileceğiniz belirttiğim fiyat bandında arabalar söyleyebilirseniz çok sevinirim.
Corsa 1.3 CDTI Enjoy 111 2010 Model
Hyundai i20 1.4 CVVT Select
i20 1.2 D-CVVT Sense 2012 model
Ford Fiesta 1.4 TDCi Trend 43.000 TL yazmış ama 40.000'e bırakacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şasede işlemli aracı bile listeye almışsın, ilginç. Modeli daha eski ve kilometresi ayarında olan Japonlara da bakabilirsin, Civic gibi, bakımlı ise Japonlar yolda bırakmaz. Çok yol yapmayacaksan dizele de gerek yok, lisanslı firmaların yaptığı LPGli araçlar da düşünülebilir.

Her ekspertiz yapana da güvenmemek gerek, aynı renk 3 araçtan toplanmış araca OK verip geçen de oluyor, youtube eksper kanalları mevcut, biraz göz at istersen, neden uyardığımı anlayacaksın.

Bırak arabayı bin liralık bilgisayar için bile açıklama satırında detay isterim, bir cümleyle geçeni ben de geçerim, sana da geçmeni öneririm.

Fiat Punto, Renault Symbol Clio gibi araçlar var bu fiyatlara seni üzmeyecek ayağını yerden keser.

Hocam mümkün olduğunca temiz araç bulmaya çalışın. Şaselerde, direklerde, tavanda işlem, boya vs olan araçları almayın. Ufak tefek değişen, boya olabilir tabi ama para sizde sonuçta aceleyle kötü bir araba almayın. Araştırıp işini iyi yapan bir exper ve işinin ehli bir ustaya göstermeden de kesinlikle araba almayın. Baktığınız araç içinize çok sinmediyse 1 gün düşünme süresi isteyin acele etmeyin. Bunlar dışında tavsiye edebileceğim araçlar şunlar:
Megane 2 (km'si 200 binden az olsun, hb veya sedan bulunur)
Clio 3
Citroen C3
Ben bineceğim hemen satmayı düşünmüyorum derseniz de Chevrolet Aveo da düşünebilirsiniz. Diğer araçlara göre konfor, güvenlik, model olarak daha iyidir. Parçası bulunur ama piyasası pek yoktur. Bu aracın da hem hatchback hem sedan modelleri var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı