3500 TL APU sistem toplama

rico

Kilopat
Daha fazla  
İtopya ve Teknobiyotikten fiyatları yakın aynı özellikte APU sistem topladım fakat hangisini alacağıma karar veremedim. Tercihinizi ve eksi ve artıları söylerseniz sevinirim.

buitopya.PNG
butekno.PNG
tekno2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Anakart: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

RAM: Neo Forza 8 Gb Ddr4 3000 Mhz Cl15 1.35v Gaming Soğutuculu Ram Fiyatları ve Özellikleri

SSD: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Kasa: Zalman N2 Beyaz LED Fan Çelik Mesh Panel USB 3.0 Pencereli Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com

PSU: High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

3200G ile 3400G Arasında fiyatına değecek fark yok. A320 serisi alınmaz, geleceğe yönelik değil. Ayrıca B450M S2H modelinde Mosfet soğutucu bulunuyor ve 3200 MHz'ye kadar destekliyor. RAM hem CL değeri düşük ayrıca F/P bir model iki adet alırsanız Dual Chanel daha performanslı olur özellikle APU sistem de. Kasa olarak Dark marka ve saçma sapan Dark Force adı altında 400W dandik PSU modelleri yerine kaliteli Mesh panel bir kasa ve geleceğe yönelik, sessiz bir PSU önerdim. En iyi böyle olur hocam, hayırlı olsun.

Bu bütçede bu sistem daha memnun eder.
⦁ AMD Ryzen 3 1200 12nm (380TL-n11)
⦁ Gigabyte B450M S2H (480TL-Hepsiburada)
⦁ GSkill Ripjaws V 8GB 3600MHz CL18 (330TL-Sinerji)
⦁ Sapphire RX5500XT Pulse 4 GB (1400TL-Teknobiyotik)
⦁ Gigabyte 240GB SATA3 SSD (260TL-Sitem)
⦁ Aerocool Rift TG 600W 80+ (Simplicity Red LED PSU) (560TL-Teknobiyotik)

İşlemci: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Anakart: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

RAM: Neo Forza 8 Gb Ddr4 3000 Mhz Cl15 1.35v Gaming Soğutuculu Ram Fiyatları ve Özellikleri

SSD: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Kasa: Zalman N2 Beyaz LED Fan Çelik Mesh Panel USB 3.0 Pencereli Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com

PSU: High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

3200G ile 3400G Arasında fiyatına değecek fark yok. A320 serisi alınmaz, geleceğe yönelik değil. Ayrıca B450M S2H modelinde Mosfet soğutucu bulunuyor ve 3200 MHz'ye kadar destekliyor. RAM hem CL değeri düşük ayrıca F/P bir model iki adet alırsanız Dual Chanel daha performanslı olur özellikle APU sistem de. Kasa olarak Dark marka ve saçma sapan Dark Force adı altında 400W dandik PSU modelleri yerine kaliteli Mesh panel bir kasa ve geleceğe yönelik, sessiz bir PSU önerdim. En iyi böyle olur hocam, hayırlı olsun.
S2H modeli 3600MHz'e kadar destekliyor.

Geri
Yukarı