3500 TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Millerogness

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kamu Sektörü
Alacağım bilgisayar sadece Knight Online için kullanılacak, oyun grafikleri çok ağır değil bilmeyenler için LoL gibi, CS:GO gibi düşünülebilir. Önemli olan nokta saatlerce bilgisayarın açık kalacak olması. Aklımda ki ilk bilgisayar Monster - Abra A5 V12.1 modeli, Abra A5 V12.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Kararsız kaldığım nokta şu, bunun yerine daha uygun fiyatlı bir dizüstü alsam nasıl olur hem görüntü açısından ileride başka işler içinde kullanabilirim. Yeterli performansı sağlar mı bana bu oyun için, bir kaç FHD ve uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar buldum bunlar arasından olabilecek veya daha farklı bir tercihiniz var mıdır dostlar?

1. Lenovo Ideapad 520-15IKB Intel Core i7 8550U 12GB 1TB Fiyatı
  2. Hp Gaming Nb 15-bc303nt 2pk40ea I5-7200u 8gb Ddr4 1tb Hdd Gtx950m 2gb Ddr5 15.6 Fullhd Dos GittiGidiyor'da 323534142
  3. DELL INSPIRON 15 5570 CORE İ5 8250U 1.6GHZ-4GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10
  4. Dell Inspiron 3567 Intel Core i5 7200U 8GB 1TB R5 M430 Fiyatı
  5. Dell 5567 Intel Core i7 7500U 8GB 256GB SSD R7 M445 Freedos Fiyatı
Diğer tercihlerden de favorim 1. sıradaki Lenovo marka modeldir ileride iş için kullanılabilir görüntü açısından diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Asus GL502VE kullanıyorum. Size de öneririm. Her oyunu yüksek ayarlarda oynayabiliyorum.

Monster ile kıyas yaptığımda neredeyse tamamen aynılar, tasarım farkı ve ekran kartının Tİ olması dışında bir farklılık yok arada ki 250TL civarı farka değebilir mi bilemedim. Samimi olmak gerekirse biraz da tasarımı hoşuma gitmedi. Oynayacağım oyun belli olduğu için performans konusunda çok kasılmak istemiyorum. :)

Lenovo 520 benim de tasarım olarak hoşuma gitmişti. Ses sistemi de bana göre çok iyiydi. Mağazada inceleme fırsatım oldu. Sizin dediğiniz oyuna yetecektir. Tasarım da arıyorsanız neden olmasın. Sadece fiyatı o özelliğe değmez bence. 2800 TL civarında olsa neyse de o fiyatı verir misiniz bilemem. Monster özellikleri daha iyi ama tasarımı ben de beğenmiyorum.

Dediğiniz modeldeki monster laptopu kullanıyorum. Alırken 240 GB SSD eklettim. 3750 ₺ gibi bir fiyat oldu.(Tabi peşin fiyatına). Yani LoLde full ayarda 150 100 FPS arası gidiyor. TF'lerde 65'e kadar düşebiliyor ki bu normal bir şey. Bence tasarımı da hoş, kasası yeterli düzeyde kaliteli plastiğe benzer bir malzeme olduğu için ısınma yapmıyor. Sadece uzun süreli oyun oynarsan klavyenin orta kısmı ısınıyor. Turbo fanı 15- 20 dakika açık tutunca o da geçiyor. Yani hem laptopun tasarımı iyi olsun hemde performanslı bir şey olsun diyorsan monster almanı öneririm.

Monster ile kıyas yaptığımda neredeyse tamamen aynılar, tasarım farkı ve ekran kartının Tİ olması dışında bir farklılık yok arada ki 250TL civarı farka değebilir mi bilemedim. Samimi olmak gerekirse biraz da tasarımı hoşuma gitmedi. Oynayacağım oyun belli olduğu için performans konusunda çok kasılmak istemiyorum. :)
Tİ alman oyunda daha fazla performans almandır.Yok, tasarımı güzel olsun 1050 bana yeter diyorsan Monster al.Ama 1050 ile 1050 Tİ arasındaki fark az sayılmaz.Sen bilirsin :).
(not)Bu arada Monster'da HDD yok 240GB neyine yeter bilemiyorum.

Lenovo 520 benim de tasarım olarak hoşuma gitmişti. Ses sistemi de bana göre çok iyiydi. Mağazada inceleme fırsatım oldu. Sizin dediğiniz oyuna yetecektir. Tasarım da arıyorsanız neden olmasın. Sadece fiyatı o özelliğe değmez bence. 2800 TL civarında olsa neyse de o fiyatı verir misiniz bilemem. Monster özellikleri daha iyi ama tasarımı ben de beğenmiyorum.

Lenovo 520 özellik olarak da bana biraz daha iyi gibi geldi sanki, tamam ekran kartı farkı var GTX1050 ve GT940MX arasında ama işlemci ve RAM olarak daha önde Lenovo 520. Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Şu açıdan düşündüğüm zaman hani GTA V oynayacak olsam tabi ki Monstar'a yönelirim ekran kartı en önemli husus olacak çünkü ama Knight Online olunca konu çok güçlü bir ekran kartı gerekmiyor. Yeterli olursa sanırım Lenovo 520'yi alacağım. Fiyatta da aynı düşüncedeyiz. 3200 birazcık fazla gibi, indirim olur mu beklemeye değer mi sizce?

Dediğiniz modeldeki monster laptopu kullanıyorum. Alırken 240 GB SSD eklettim. 3750 ₺ gibi bir fiyat oldu.(Tabi peşin fiyatına). Yani LoLde full ayarda 150 100 FPS arası gidiyor. TF'lerde 65'e kadar düşebiliyor ki bu normal bir şey. Bence tasarımı da hoş, kasası yeterli düzeyde kaliteli plastiğe benzer bir malzeme olduğu için ısınma yapmıyor. Sadece uzun süreli oyun oynarsan klavyenin orta kısmı ısınıyor. Turbo fanı 15- 20 dakika açık tutunca o da geçiyor. Yani hem laptopun tasarımı iyi olsun hemde performanslı bir şey olsun diyorsan monster almanı öneririm.

Açıkcası beklediğim seviyenin altında FPS veriyormuş, masaüstü bilgisayarda G4600 işlemci ve GT 1030 ekran kartı ile 230+ PFS alıyordum. TF zamanları da min. 85+ civarı oluyordu enteresan geldi açıkçası. Soğutucusunun iyi olması güzel bari.

Tİ alman oyunda daha fazla performans almandır.Yok, tasarımı güzel olsun 1050 bana yeter diyorsan Monster al.Ama 1050 ile 1050 Tİ arasındaki fark az sayılmaz.Sen bilirsin :).
(not)Bu arada Monster'da HDD yok 240GB neyine yeter bilemiyorum.

Tabi ki Tİ daha iyi ama bendeki durum şu zaten oynadığım oyun 1050 ile 200+ FPS verecek bir oyun. :)

O fiyat Lenovo'ya fazla bence. Sizin kararınız tabi işimi görecek deyip beklerseniz fiyat düşünce alınabilir.

O fiyat Lenovo'ya fazla bence. Sizin kararınız tabi işimi görecek deyip beklerseniz fiyat düşünce alınabilir.

Fazla bilgim olmadığı için affınıza sığınarak soruyorum, absürt bir soru olabilir bu. :melek:
Bu fazla olma sebebi Lenovo olması mı? Yani aynı özelliklere sahip olan bir Asus olsa buna değer mi? Mesela Casper'ı biliyorum, özellikleri ne kadar iyi de olsa parçaların malzemeleri kötü olduğu için erken sorun çıkartıyor. Buda onun gibi bir durum mu?

Fazla bilgim olmadığı için affınıza sığınarak soruyorum, absürt bir soru olabilir bu. :melek:
Bu fazla olma sebebi Lenovo olması mı? Yani aynı özelliklere sahip olan bir Asus olsa buna değer mi? Mesela Casper'ı biliyorum, özellikleri ne kadar iyi de olsa parçaların malzemeleri kötü olduğu için erken sorun çıkartıyor. Buda onun gibi bir durum mu?
Sadece ekran kartı bile kıyaslarsam daha iyisini o fiyata alabiliyorken onu ben almam o manada söylüyorum. Yoksa markayla alakalı demedim. Özellikleri işinizi görecektir yalnız Monster, Dell, Lenovo olsun o fiyata daha iyisini sunuyor. Dediğim gibi benim işimi görsün yeter derseniz alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı