3500 TL Laptop Önerisi: Monster Vs. Victor

Ulgoray

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Allah izin verirse yazın masaüstü bilgisayarımı satıp dizüstü bilgisayara geçmeye düşünüyorum. Masaüstü bilgisayarım daha yeni ve sağlam olduğu için aynı onun gibi performans bir performans istemekteyim. 3500TL gibi bir limitim var. En az bir GTX 970M olmasını istiyorum. Bir çok arkadaş MXM laptop almamı önerdi. Fakat MXL laptoplar limitimi hem geçiyor hemde çok kalın ve ağır olur. Ben daha çok 2,5-3 kg bir şey arıyorum.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Biraz araştırdım ve aradığım türde laptopları Monster ve Victor da bulabildim. (Başka alternatif varmı bilmiyorum.) Bu iki marka hakkında hiç bir bilgim. Sadece monster laptopların iyi olduğunu duymuştum. Fakat ısınma, kalite vs. nasıl bilmiyorum. Alacağım laptoplar bu ikisinden biribolarak düşünüyorum. Gönül isterki Asus yada MSI almak fakat çok pahalılar. Sizce hangisi alınmalı ?

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=472329&kat=6453&lang=tr-TR

Victor Gamer P503s Serisi

@BilgisayarKurdu @Recep Baltaş @MF @Ali Güngör

Victor'dan uzak dursan iyi edersin. Tulpar 5 içerisindeki donanım bakımından fiyatına bakıldığında tercih edilebilecek bir seviyede yer alıyor. O fiyata 970 grafik yongası falan pek kolay olmuyor bunun sebebi de kalite elbette.

ASUS-MSI gibi firmalar aynı donanımı tahminen 1 - 1,5 bin lira pahalıya sunuyor olsa da kalitesinden kaynaklanıyor.

Sana bir MSI GE70 önersem fiyatı Monster'dan aşağı olmaz ancak ekran kartına baktığında Monster'in gerisinde kalır ancak kalite olarak MSI öndedir.

Bana sorarsan açıkça MSI alacağımı söylerdim ancak Monster da gayet iyi bir seçenek.

Salt GPU-fiyat ile kağıt üzerinden kıyaslama yaparsanız yanlış bir fikir edinirsiniz. Aynı GPU'yu daha ucuza satma yarışına girdiğinizde sistemin görünmeyen kısımlarından kısmanız gerekir. Bu bağlamda güvenmediğim ürünleri de tavsiye etmem. Eskiden çok ucuz dizüstü bilgisayar kullandım, teknik özellikler bağlamında iyi de bilgisayarlardı. İlk başta her şey mükemmel görünür ancak sonra makyaj akar, neden daha ucuz olduğu anlaşılır.

Salt GPU-fiyat ile kağıt üzerinden kıyaslama yaparsanız yanlış bir fikir edinirsiniz. Aynı GPU'yu daha ucuza satma yarışına girdiğinizde sistemin görünmeyen kısımlarından kısmanız gerekir. Bu bağlamda güvenmediğim ürünleri de tavsiye etmem. Eskiden çok ucuz dizüstü bilgisayar kullandım, teknik özellikler bağlamında iyi de bilgisayarlardı. İlk başta her şey mükemmel görünür ancak sonra makyaj akar, neden daha ucuz olduğu anlaşılır.
Hocam iyi akşamlar. Bende 3500 tl civarı bir laptop almayı planlıyorum, Monster Tulpar t5'de(gtx970m) karar kılmıştım fakat Recep abinin yazıları ve senin yazıyı okuyunca fikrim değişti, öncelikle şunu söyliyeyim bu sene bilgisayar mühendisliğini kazandım. Şuan hazırlık sınıfındayım üst sınflardan edindiğim bilgiler kadarıyla kullanacağımız en ağır program Visual Studio'ymuş.Sorum şu bu bütçeyle beni üniversite boyunca idare edecek bi laptop öneriniz var mıdır?(oyun delisi değilim, bu oyun çıkmış hemen oynamam lazım kafasında değilim, ama oyunlarıda 2,3 sene yüksek ayarda oynatabilecek bir laptopta olsa hani fena olmaz ama baştada belirttiğim gibi asıl önemli olan beni uzun süre götürebilecek bir laptop :))

Son düzenleme:
Yukarıdaki mesajda da dediğim gibi birinin grafik yongasının daha iyi olduğu, onun daha iyi olduğu anlamına gelmiyor, kalite farkı var.
Uzun vadede kendini gösterecek etmenler var.

GE70'e bütçeniz yetiyor mu?

Yukarıdaki mesajda da dediğim gibi birinin grafik yongasının daha iyi olduğu, onun daha iyi olduğu anlamına gelmiyor, kalite farkı var.
Uzun vadede kendini gösterecek etmenler var.

GE70'e bütçeniz yetiyor mu?
Şöyle bir durum var burs sonuçlarının açıklanmasını bekliyorum.Eğer olurda burs çıkarsa 350 Tl daha üste çıkabilirim yani 3850'ye, burs çıkmazsada 3700 'e çıkabilirim.. Monster'ı görmeden önce MSı ge60 serisinde kılmıştım ama sizin dediğiniz gibi aklımı sürekli kurcalayan soru şuydu ekran kartı iyi diye diğer özelliklerden vazgeçmeli miyim?Benim işime daha çok hangisi yarayacak. Ama siz sorumun cevabını verdiniz teşekkür ederim. Dediğim gibi maksimum 3850'ye çıkabilirim.

@Ali Güngör Hocam sen kendini kalitesiyle ortaya koymuş markalara yönel diyorsun sanırım. Elimde olsa Asus'un oyuncu laptoplarını alırım. Fakat çok pahalı ve Türkiyede neredeyse hiç yok. GTX860M her ne kadar yeni gibide dursa GTX900M serisi çıkmışken bana eski gibi duruyor. En iyisi yaza kadar MSI veya Asus gibi markaların GTX970M'li modellerini beklemek olacak.

@Ali Güngör Hocam sen kendini kalitesiyle ortaya koymuş markalara yönel diyorsun sanırım. Elimde olsa Asus'un oyuncu laptoplarını alırım. Fakat çok pahalı ve Türkiyede neredeyse hiç yok. GTX860M her ne kadar yeni gibide dursa GTX900M serisi çıkmışken bana eski gibi duruyor. En iyisi yaza kadar MSI veya Asus gibi markaların GTX970M'li modellerini beklemek olacak.
Evet, peki bir sorum olacaktı. Yaza kadar MSI veya Asus'un gtx970m'li modellerini bekledik. Onlar satışa sunulduğunda 3500 TL civarında mı satışa sunlurlar?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı