3500 TL Laptop Önerisi: Monster Vs. Victor

Dostum bende ayni durumda bi makina Müh. Öğrencisiyim hazirlik sinifi aynen :) seneye kullanacağımiz programlar belli bütçe aynen 3500 bendede memur çocuğuyuz daha öteye gidemeyiz.sunu soyleyeyim gtx850m veya 860m kartina sahip bir laptop seni üniversite sonuna götürür fakat guncel oyunlarda ultradan lowa kadar dusersin yil geçtikçe ben Battlefield hastası birisi olarak bf4 bf5 belki artik ne cikarsa ilerde 3 oyun oynarim diye düşünüyorum gtx850m ile . (Asus g550jk var aklimda internet alisverisini sevmem ve güvenmem vatandan alicam)ama iste üniversite 4. Sinifa geldigimde heralde lowda oyun oynuyor olucam ya tam hakkiyla 7-8bin tl cikip bi oyun canavarı alicaksin yada 3500 tlye masaustu devam edicen yoksa gtx870 filan bekliyim fiyati düşsün bekliyim derken cikan oyunlar zaten alip basini gidecek oda yetmiyecek

Msi gtx860m li bilgisayarları 3500-4000 civarı satarken Monster 2500 civarı satıyor.Abra a5 v2.1.1 kullanıcısıyım.Elbette düşündürüyor neden ucuz diye.Pek fazla oyun oynamadım Watch Dogs da 30-35 fps arası ultrada rahat oynatıyor.Msi dış görünüşü güzel olsa da performans arayan biri için estetik önemli değildir diye düşünüyorum çünkü önemli olan donanımı oluyor bunu göz önünde bulundurarak aldım bu bilgisayar.Çok şaşırttı aslında beni tasarımı olsun inceliği olsun fotoğraflarda daha kalın görünüyor bundan eminim.Neden ucuz meselesine gelirsek Monster elbette bu fiyatları verirken birşeylerden kısıyor.Misal Msi'de böyle üst düzey bir bilgisayarda kesinlikle ssd oluyor Monster ise daha ucuza mal etmek için ssd koymuyor kendimiz alıp takarak daha ucuza mal edebiliyoruz.Tek eksikliği olarak kamerasını gördüm ama hd olmamasına rağmen yinede iyi gösteriyor.Elbette senin kararın bence estetiğe önem veriyorsan Msi ama daha iyi oyun oynamak ve daha ucuza mal etmek istersen Monster kesinlikle öneririm.Garanti konusuna gelirsek turbo fan tuşuna sert bastığım için arıza meydana geldi çalışıyor ama ışığı yanmıyor aradım servisi 10-15 dakika sohbet ettik gerçekten çok cana yakın insanlar diye düşünüyorum kendi hatam olmasına rağmen gönderin isterseniz yenisini verelim,iade alalım,isterseniz tamir edelim dedi bu hafta içinde yollayacağım.Kesinlikle savunmuyorum sadece izlenimlerimi söyledim.Victor konusuna gelirsek bende Victor tavsiye etmem çünkü forumlara dadanıp insanlara tek tek anlatıyor fakat polemiğe bile girdiğini gördüm.Video incelemelerini gördüm ve ses konusunda vs çok itici geldi.Elbette karar senin ama 3500 gibi bir mebla bana göre çok fazla değil eğer evden çıkmayacaksan masaüstü daha iyi olacaktır.Monster yada Msi farketmez ikisindede karşılığı alırsın Salih Bozkurt
- YouTube
bu arkadaş çok yardımcı oldu bana merak ettiğin şeyleri sorabilir ve yorumları okuyabilirsin.Bence çoğu insan ön yargı ile yaklaşıyor.Yanlış bildiğim bir şey veya yazım hatam olduysa kusura bakmayın :D

Bencede masaüstü mantiklida üniversitede olmuyor o iste yurttaysan hele . Eğer evdeyse Masaüstü toplamak mantikli fakat yeri gelicek 3 ay yeri gelicek 2 gün ( gurbetteyse :) ) eve dönecek. O laptop yaninda gelip gidecek ( monster malzeme kalitesine yorum yapamam ama ) laptopun ici degil dış malzemeside onem kazanacak. Yazim hatalarim affola s3mini den yaziyorum azcik zor oluyor :)

Bencede masaüstü mantiklida üniversitede olmuyor o iste yurttaysan hele . Eğer evdeyse Masaüstü toplamak mantikli fakat yeri gelicek 3 ay yeri gelicek 2 gün ( gurbetteyse :) ) eve dönecek. O laptop yaninda gelip gidecek ( monster malzeme kalitesine yorum yapamam ama ) laptopun ici degil dış malzemeside onem kazanacak. Yazim hatalarim affola s3mini den yaziyorum azcik zor oluyor :)
Monster'in kasalarını Msi üretiyor diye biliyorum üretmiyorsa bile hiçbir eksikliğini görmedim bilgisayar ısınmıyor üfleme yerinin oraya değersem hissediyorum bir kaç kere slayt için okul çantasında götürdüm çok hafif hissetmiyorsunuz bile.

Öncelikle arkadaşlar yazan herkese teşekkürler. GTX 970M, GTX 880M'i geçerken hiç de GTX 860M yanaşasım gelmiyor. Açıkçası elimde olsa MSI veya Asus hatta özellikle Asus almak isterdim. Kasası daha bir hoş. Ama dediğim gibi performans her şeyden öte benim için. Ayrıca ucuzluğu sanırım GTX 970M 3GB ve MXM olmadığı için ucuz. MXM olan GTX 970M'ler 6gb belleği var. Neyse allah neyi nasip ederse onu alacağız bakalım.

Öncelikle arkadaşlar yazan herkese teşekkürler. GTX 970M, GTX 880M'i geçerken hiç de GTX 860M yanaşasım gelmiyor. Açıkçası elimde olsa MSI veya Asus hatta özellikle Asus almak isterdim. Kasası daha bir hoş. Ama dediğim gibi performans her şeyden öte benim için. Ayrıca ucuzluğu sanırım GTX 970M 3GB ve MXM olmadığı için ucuz. MXM olan GTX 970M'ler 6gb belleği var. Neyse allah neyi nasip ederse onu alacağız bakalım.
O zaman monster tek seçeneğin dostum.hayirlisi inşallah menmun kalacağın bir ürün alirsin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı