3500TL'ye PS4 Pro mu Xbox Series S mi?

One X doğal.

Oyunlar pahalı.

Gelmez, Sony oyuncuları (globalde) düşünen bir firma değil, öyle olsaydı çoktan "tam" geriye uyumluluğu yaparlardı, DualShock 4'ü PS5 için de desteklerlerdi vs...

PS5'te geriye uyumluluk yapıldı. Ayrıca eğer bu aboneliği getirmezse çok büyük para kaybeder konsol satışları ve oyun satışlarından. Zaten bu abonelikte geldi ama tam oturmadı. PS5 ile tam oturur. Adı da PS Now. Bir bakın derim. GTA 5 vardı galiba.

PS5'te geriye uyumluluk yapıldı.
100 tane oyun var, ben TAM geriye uyumluluk istiyorum. Bu 100 oyunun zaten yarısı her sene çıkan spor oyunları olacak.

Türkiye'de yok, çalıştırmayı başarsak bile internet kalitemiz kötü.

getirmezse çok büyük para kaybeder konsol satışları ve oyun satışlarından
Etmez, yabancı oyuncular bir oyuna rahatlıkla 80 dolar verebiliyor.

Biz veremiyoruz.

DualShock 4'ü PS5 için de desteklerlerdi vs...

DualShock'da zaten bambaşka konu. Sony aynı Apple gibi. Paragöz. Ama para getiren bir şeyi bırakmaz. Abonelik sistemi geldi ve oturtturacak. Yoksa oda biliyor ne kadar para ve oyuncu kaybedeceğini. DualShock2 PS3'e yapılmadı çünkü Wireless teknolojiye geçildi. DS3'de PS4'e yapılmadı çünkü Sony paragöz. Yine aynı şekilde Sony DS4'ü PS5'e yapmadı. Dediğim gibi bu yeni bir şey değil ve Sony paragöz.
100 tane oyun var, ben tam geriye uyumluluk istiyorum. Bu 100 oyunun zaten yarısı her sene çıkan spor oyunları olacak.

Hocam Uncharted 3 - 4? The Last of Us? Böyle oyunlar olacak. Yoksa Sony'i bırakırlar çünkü Xbox gayet iyi bir geriye uyumluluk, konsol ve abonelik yapıyor. Sony gibi bir teknoloji devi PS5'i kötü yapmayı düşünebilir mi?

Sony DS4'ü PS5'e yapmadı

Haptic teknolojisinden dolayı yapmadılar fakat bu tamamen bir bahane.

Kısacası, bu şartlarda Xbox Türk oyuncular için gerçekten "For The Players".

Eski kontrolörü kullanabileceğiz, uygun abonelikler var, bu nesil Online ücretsiz olacak, kütüphanesi çok geniş, Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri gelmeye başladı ve bu sayı artacak...

Türkiye'de yok, çalıştırmayı başarsak bile internet kalitemiz kötü.

PS Now gelecek hocam PS Türkiye varsa illa gelecek! Süs diye koymamışlar PS Türkiye'yi. İnternet kalitesi de başka konu artık 100Mbps internetler 90-100TL.
Etmez, yabancı oyuncular bir oyuna rahatlıkla 80 dolar verebiliyor.

Biz veremiyoruz.

Hocam onlara da artık ağır gelmeye başladı. Biz zaten alışkınız :(

Kısacası, bu şartlarda Xbox Türk oyuncular için gerçekten "for the players".

İşte hocam kendiniz dediniz. Sony eğer Xbox'ı yakalamaya yönelik şeyler yapmazsa çok ağır para kaybedebilir ve bunu Sony göze alamaz. Rakip şeyler yapacağı kesin.
Zannetmiyorum, ağır gelse bile adamlarda oyun kiralama kültürü daha yaygın.

Bizde de var fakat bu kadar yaygın ve ucuz değil.

Dolar kurundan dolayı ve yaygınlaşacak işte. Sony yaygınlaştırmazsa Xbox tek seçenek durursa Sony çok kaybeder. Mesela PS5 normal fiyatı. 8300TL. Biz 9500 bekliyorduk. İşte bunun gibi indirimler yaparak oyuncu kazanacaklar.

İşte hocam kendiniz dediniz. Sony eğer Xbox'ı yakalamaya yönelik şeyler yapmazsa çok ağır para kaybedebilir ve bunu Sony göze alamaz. Rakip şeyler yapacağı kesin.

Sony'nin Türkiye'yi eskisi kadar desteklediğini düşünmüyorum.

Şimdilik benim bu nesilde tercihim Xbox.

Eğer Online ücretsiz olursa, bize özel fiyatlar yaparlarsa(bir oyun 100 lira olursa mesela), PS Store'a oyun kiralama seçeneği koyarlarsa, tüm PS1, PS2, PS3, PS4 ve PSP oyunlarını oynatırsa(ilk günden itibaren hepsini) PS5'i düşünebilirim.

Ama Sony, kullanıcılarını düşünmeyen bir firma olduğu için bunların hiçbiri olmaz.
Hahaha.

Bu konsol 8300 liraya satılmayacak, emin olun buna.

Hocam 2. el PS4 Pro buldum o yüzden ucuz Xbox Series S diyorum One X demiyorum.
Hangisi daha iyi olur PS exquizm oyunlarını daha çok seviyorum ama Xbox'a da gelebilir ve PS4 Pro'ya oyun çıkar mı kafamı karıştırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı