3500X sistemde mavi ekran hatası

halilbey23

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Bir heves ile sistem topladım, sürekli mavi ekran alıyorum. Her yolu denedim. Resmen soğudum.

Sistem bileşenleri:

Ryzen 3500X.
B450M S2H V2.
HP V8 3200MHz RAM.
XPG M.2 SSD.
Xigmatek Calibre 600W PSU.

Ram-sdd testi yaptım hiçbir sorun algılanmadı bir ihtimal diyerek başka ram-sdd denedim gene sorun devam ediyor 3 bilgisayarcıya gittim anakart veya işlemci sorunu dediler ilk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorlarmış şu an bu yazıyı yazmamda bile bilgisayar en az 15 defa kapanmıştır Chrome yazıları önbellekte tutuyor çok şükür. :)

Driver olarak da şöyle söyleyeyim, bütün parçaların driverları manuel kurulum yaptım. Gene aynı sorun devam ediyor. İnternetsiz format atmayı denedim, gene aynı sorunlar devam ediyor. Sürekli farklı hata kodları ile mavi ekran almaktayım. BIOS güncel her şey. Sadece ekran kartı güncel olmayabilir. Şu an minidump dosyasında lakin yeni format attığım için yani o yönden de sorun yok. 2 ekran kartı denedim sorun yine aynı.

Üstelik gerek forum üzerinde gerek web üzerinde Ryzen 3500X ve B450M S2H ikilisi ile sorun yaşayan kişi sayısı çok yüksek acaba uyumsuzlar mı?

Minidump dosyaları

1. attığınız konu: RAM ile alakalı olduğu apaçık ortada.
2. attığınız konu: Cevap yazmadığına göre muhtemelen sorunu çözüldü. Anakart sürümünden kaynaklı.
3. attığınız konu: Muhtemelen bu arkadaşında sorunu çözüldü.
4. attığınız konu: Zaten çözülmüş.
5. attığınız konu: İlk konuyla aynı.
6. attığınız konu: Zaten çözülmüş. (dördüncü konuyla aynı. olabilir, dikkat etmedim)
7. attığınız konu: Cevap yazılmadığına göre muhtemelen çözülmüş.

Mobildeyim; beni bu kadar uğraştırmak zorunda kaldınız, neyse problem değil. Attığınız hiçbir konuda direkt olarak problem 3500x'de gözükmüyor.
Hocam çoğu çözülüp 2 saat sonra aynı hatayı veriyor konuların son sayfasına kadar incelerseniz görürsünüz
:D

1. attığınız konu: RAM ile alakalı olduğu apaçık ortada.
2. attığınız konu: Cevap yazmadığına göre muhtemelen sorunu çözüldü. Anakart sürümünden kaynaklı.
3. attığınız konu: Muhtemelen bu arkadaşında sorunu çözüldü.
4. attığınız konu: Zaten çözülmüş.
5. attığınız konu: İlk konuyla aynı.
6. attığınız konu: Zaten çözülmüş. (dördüncü konuyla aynı. olabilir, dikkat etmedim)
7. attığınız konu: Cevap yazılmadığına göre muhtemelen çözülmüş.

Mobildeyim; beni bu kadar uğraştırmak zorunda kaldınız, neyse problem değil. Attığınız hiçbir konuda direk olarak problem 3500x'de gözükmüyor.

:D
Siz kendinizi uğraştırma zorunda bıraktınız hocam örnek olsun diye hiç konu içeriğine bakmadan linkler paylaştım biraz endişilendiniz gibi geldi bana endişelenmenize gerek yok 3500x ile sorun yaşamayan onlarca kişi var üstelik bu konuda 3 sayfasına bir teknik servis personeli yazmış
Kronik sorunlu bir işlemcidir. 3500X değişim iade isteyin ürün yeniyse çözümü yok defalarca başıma geldi. Teknik servis personeliyim.
Umarım siz sorun yaşamazsınız endişelenmenize gerek yok.

Siz kendinizi uğraştırma zorunda bıraktınız hocam örnek olsun diye hiç konu içeriğine bakmadan linkler paylaştım biraz endişilendiniz gibi geldi bana endişelenmenize gerek yok 3500x ile sorun yaşamayan onlarca kişi var üstelik bu konuda 3 sayfasına bir teknik servis personeli yazmış

Umarım siz sorun yaşamazsınız endişelenmenize gerek yok.
İnşallah yaşamam. Ben o adamın teknik servis olduğuna inanmıyorum.

iade çıkarsa üstüne koyup 3600 öneririm. o işlenmcide böyle bir kronik problem yokve kendim de aynı işlemciyi kullaniyoru.şunu da söyleyeyim amd nin 3000 serisi işlemcileri genel olarak problemli reset attırma görüntü vermeme maviekranvs. gibi sorunlara sahip.dayanıklılık ve sorunsuzluk olarak intel i öneriyoru.elime arızalı bir intel işlemci daha gelmedi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı