350W PSU RX 570 drop sorunu

gablov

Hectopat
Yer
Königsberg
Daha fazla  
8 GB RAM Kingston 1600MHz DDR3.
RX570 ROG STRIX.
i7 3770.
350W PSU Everest.
2TB HDD.
ASUS-P8Z77VLX anakart.

Arkadaşlar sistemim bu, sorum ise burada oyunlarda dropa, kasma hissiyatına sebep olacak şey nedir? PSU'num 350W olması mı bu soruna sebep oluyor? Eski GT640 ekran kartımla Battlefield 3'de 50 40 civarı FPS alırken şu an biraz açık bir mapte 80-40 arası FPS gidip geliyor. GPU kullanımı hiçbir zaman yüzde yüze sabit değil. BF5 multiplayerına girdim 20 küsür FPS alıyordum.
Bahsettiğim tüm FPSl'er Ultra low ayarlardadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen PSU. PSU'nuz yetersiz olduğu gibi üstüne son derece de kalitesiz bir ürün. O PSU ile çalıştığına şükür etmek lazım. PSU değiştirin, 500W ve üzeri düzgün bir şey alın. Yine böyle markalardan alırsanız yine sıkıntı çekersiniz.
Biraz önce Rust'a girdim. Her hangi bir serverada girsem girdikten 5 6 saniye sonra program çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. İlgisi var mıdır?

Bilmiyorum. Ancak o PSU'yu kullanmayı acilen bırakın, yoksa yakında sırf onun yüzünden tüm sistemden olacaksınız, belli.

PSU Everest, üstüne 350W ama 200W anca verir. Takmanız bile hata, bırakın kullanmayı. Yetersiz, ne amaçla o sisteme o PSU'yu bağladınız, akıl erdiremedim.
Sistemi dizen ben değilim, ben dizseydim sertifikası olmayan bir PSU'yu bu sisteme takmazdım. Kartı takacakken içerisinde Everest yazısı görünce bir anda panikledim tabi.

Sistemi dizen ben değilim, ben dizseydim sertifikası olmayan bir PSU'yu bu sisteme takmazdım. Kartı takacakken içerisinde Everest yazısı görünce bir anda panikledim tabi.
PSU'nuz hem kalitesiz hem de gücü yetersiz değiştirmeniz gerek ama eğer bilgisayar birkaç saat içinde kendine reset atmıyorsa sorun PSU'dan kaynaklanmıyor da olabilir (bir ihtimal).

Eski pcde 9 yıllık Everest PSU var bi kere tamir görmedi ve hala çalışıyor. Ailem kullanıyor.Teknoloji şans işidir. Tabi bende olsam şuan Everest almam. Garanti patlayacağından değil riskli bi marka şuan.
Konuya gelirsek 350W o sistemde pc yük altındayken zorlanır. En az 500W+80 lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı