Çözüldü 3600 MHz RAM B350M-A anakartta çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sevgiicin

Hectopat
3200'den sonra PC açılmıyor BIOS'a git diyor :)) evet anakartım desteklemiyormus ama birçok yabancı formda kullanıyorlar. Bende denemek istedim bildiğiniz bir yol var mı? 3600 çalıştırmak istiyorum. CL16 Corsair kullanıyorum R5 2600.

Son BIOS'u kullanıyorum. Ve anakartta aslında 6000'e kadar gösterge var. Bu, anakart kullandırabiliyor anlamında sanırım ve beni işlemci engelliyor haksız mıyım?

Çözüm
Anakartınız 3200 MHz hızın üstünü desteklemiyor.
Anakartın desteklediği maksimum MHZ değerinin üstüne çıkamazsın.

Anakartınız 3200 MHz hızın üstünü desteklemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3200'den sonra PC açılmıyor BIOS'a git diyor :)) evet anakartım desteklemiyormus ama birçok yabancı formda kullanıyorlar. Bende denemek istedim bildiğiniz bir yol var mı? 3600 çalıştırmak istiyorum. CL16 Corsair kullanıyorum R5 2600.

Son BIOS'u kullanıyorum. Ve anakartta aslında 6000'e kadar gösterge var. Bu, anakart kullandırabiliyor anlamında sanırım ve beni işlemci engelliyor haksız mıyım?
Biostan RAM frekansını düşürüp, 1.39 DRAM Voltage ile deneyebilirsin en olmadı.

Ya arkadaşlar neden öyle diyorsunuz yığınla veri var 3800 mhz bile calıstırıyorlar r2600 b350 ma ile.

şuan 3333 mhz stabilim ama 3600 basaramıyorum belki ek bişe yapmam içni yardım edersiniz diye umuyorum

Biostan RAM frekansını düşürüp, 1.39 DRAM Voltage ile deneyebilirsin en olmadı.
3600 istiyordum kaaç düşüriyim mesela?

Ya arkadaşlar neden öyle diyorsunuz yığınla veri var 3800 mhz biel calıstırıyorlar r2600 b350 ma ile.

şuan 3333 mhz stabilim ama 3600 basaramıyorum belki ek bişe yapmam içni yardım edersiniz diye umuyorum
Mümkün değil çünkü. Bir bildiğimiz var da konuşuyoruz heralde. Bunu şöyle düşünün , bir arabanın çıkabildiğin maksimum devir 7000 ama siz onu 8000 9000 devire zorluyorsunuz.

Mümkün değil çünkü. Bir bildiğimiz var da konuşuyoruz heralde. Bunu şöyle düşünün , bir arabanın çıkabildiğin maksimum devir 7000 ama siz onu 8000 9000 devire zorluyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart OC ile 3200MHz RAM desteği sunuyor. Bu değerin üzerine çıkamazsınız. Siteden kontrol edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart farklı. Her B350 aynı hızları sunmuyor maalesef.

Anakart OC ile 3200MHz RAM desteği sunuyor. Bu değerin üzerine çıkamazsınız. Siteden kontrol edebilirsiniz.

Anakart farklı. Her B350 aynı hızları sunmuyor maalesef.
hocam suan 3333 mhz ile stabilim. 3200 üzerine cıkamazsınız dediğiniz doğru olmayabilir mi ? istediğiniz bir ekran görüntüsü varsa atabilirim katkım olması açısından standart b 350 4000 mhz calıstıranlar var bakabilrsiniz google da cok var.

Geri
Yukarı