360Hz monitor önerisi

Dayanamadım siparişi verdim gitti umarım BenQ üzmez bir de reis şey soracağım bir videoda dikkatimi çekti bir inceleme videosunda adam profillerde geçiş yaparken monitör titriyor bu ne anlamadım 4. Dakikaya bakar mısın?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayırlısı olsun. Geldiğinde duygularını paylaşırsın.

Titremeyi gördüm. Normal. Kullandığı kablodan kaynaklı. Veri aktarımı yetmediğinde böyle yapar. Gbps'si yüksek kablo kullanmak önemlidir.

Hayırlısı olsun. Geldiğinde duygularını paylaşırsın.

Titremeyi gördüm. Normal. Kullandığı kablodan kaynaklı. Veri aktarımı yetmediğinde böyle yapar. Gbps'si yüksek kablo kullanmak önemlidir.

Merhaba elime ulaştı ve hemen hemen her monitorde deneyimledigim sadece siyah ekranda gözüken ve görmesi gerçekten çok zor olan yeşil piksellerden tespit ettim bu sizce nedir 1 tane pixelden daha küçük ve bazıları yanıp sönüyor

Dosya Ekleri

• foto.jpg
    foto.jpg
    108,6 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba elime ulaştı ve hemen hemen her monitorde deneyimledigim sadece siyah ekranda gözüken ve görmesi gerçekten çok zor olan yeşil piksellerden tespit ettim bu sizce nedir 1 tane pixelden daha küçük ve bazıları yanıp sönüyor

Ölü piksel falan değil. Pikseller yanıp söner onun ışıltısını görüyorsun. Kafaya takacak bir şey değil. Kendinde fark etmişsin. Hemen hemen her monitörde var dediğin için normal bir şey.
Piksel soğumaya geçtiğinde görüyorsun.

Ölü piksel falan değil. Pikseller yanıp söner onun ışıltısını görüyorsun. Kafaya takacak bir şey değil. Kendinde fark etmişsin. Hemen hemen her monitörde var dediğin için normal bir şey.
Piksel soğumaya geçtiğinde görüyorsun.

Ama siyah ekrandayken altlardada gözüküyor gökyüzündeki yıldız gibi

Vallahi bilmiyorum ama sanki siyah ekrandayken bazı pixeller siyah değil de yeşil olarak yanıyor gibi

Böyle anlatınca gözümle canlandırma yapamıyorum. Uzun yıllardır da TN panel kullanmadım. Belki onunla ilgilidir. Belki sisteminle ilgilidir. Belki yazılımsaldır.

Geri
Yukarı