3D Animatörlük iyi bir meslek midir?

Kolay bir meslek değil ve Türkiye'de ajanslarda çalışıyor çoğu animatörler ve aldıkları para malum. Ajans işinde sadece patronlar güzel kazanıyor. Kendini geliştirip dolarla çalışırsan işin daha rahat olur. Ren'Py oyun motoruyla yapılan Adult Oyunlar var. F95zone forumundan bakabilirsin oyunlara. Yanına çizimi iyi olan bir arkadaş bulursan bağımsız oyun geliştirebilirsin. Bu tarz oyun yapan insanları patreon gibi sitelerde bayağı destekliyorlar.

İyi olabilir. Bağımsız oyun yapabilirsin.

İyi olabilir. Bağımsız oyun yapabilirsin.
Benim için animasyon ile oyun yapımcılığı farklı.

Belki ileride böyle işlere girebilirim ama olası bir durumda sorunlu kodlar ile uğraşmak hoşuma gitmiyor.

10 bin yoksulluk sınırının altında hocam, pek deli para sayılmaz tabii dolar değilse🙃

Remote olarak çalışıyor. Sigortası yatıyor. Bunun haricinde Netflix, exxen, Amazon üyeliklerine sahip. Üstelik istediği bir spor salonuna da kayıt yaptırdılar.

Bunlar olmasa bile 10 bin yine de iyi para. İnsanlar 4250 ile geçinmeye çalışıyor.

Bunlar olmasa bile 10 bin yine de iyi para. İnsanlar 4250 ile geçinmeye çalışıyor.
10.000₺ iyi para, yinede aklımda kalifiye eleman olup yurtdışına gitmekde var.

Merhaba, 12. sınıf öğrencisiyim ve "çizgi film ve animasyon" hedefliyorum, yeteneklerimi ve ilgimin animasyonda güçlü olduğunu düşünüyorum. Sizce 3D animasyon ülkemizde ve dünyada nasıl bir meslektir?

Severek yapabildiğiniz meslek sizin için dünyanın en güzel mesleğidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı