3D yazıcı nasıl toplanmalı?

akobia1

Hectopat
Direksiyon seti yapacağım bunun içinde 3D yazıcı gerek(parçaları basabilmek için) Prusa i3 toplamayı düşünüyorum. Önerileriniz varsa açığım ilk defa toplayacağım ama bu konularda yetenekli ve bilgiliyim aynı zamanda birçok aletimde var atölyede. Sizce en mantıklı hangi yazıcı toplanır? Bütçe ne kadar az olursa o kadar iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direksiyon seti yapacağım bunun içinde 3D yazıcı gerek(parçaları basabilmek için) Prusa i3 toplamayı düşünüyorum. Önerileriniz varsa açığım ilk defa toplayacağım ama bu konularda yetenekli ve bilgiliyim aynı zamanda birçok aletimde var atölyede. Sizce en mantıklı hangi yazıcı toplanır? Bütçe ne kadar az olursa o kadar iyi.
Hocam direksiyon seti yaptıktan sonra yaparken yaşadığınız zorlukları, tavsiyelerinizi içeren kapsamlı bir konu açarsanız ve beni de etiketlerseniz sevinirim :). Bende direksiyon seti yapmayı düşünüyorum. Benim gibi direksiyon seti yapmak isteyen birçok kişi olduğuna da eminim. Bu yüzden deneyimlerinizi ve bilginizi paylaşacağınız bir konu açmanız çok faydalı olacaktır :). Kolay gelsin.

Hocam direksiyon seti yaptıktan sonra yaparken yaşadığınız zorlukları, tavsiyelerinizi içeren kapsamlı bir konu açarsanız ve beni de etiketlerseniz sevinirim :). Bende direksiyon seti yapmayı düşünüyorum. Benim gibi direksiyon seti yapmak isteyen birçok kişi olduğuna da eminim. Bu yüzden deneyimlerinizi ve bilginizi paylaşacağınız bir konu açmanız çok faydalı olacaktır :). Kolay gelsin.

Teşekkürler şimdiden tüm yapım videolarını araştırdım umarım yapabilir ve bunları sizle paylaşabilirim.
Bence toplayacaksanız en aşağı hypercube evolution düşünmelisiniz. Onun yerine ikinci el ender 3 alabilirsiniz.

Hypercube ne kadar maliyetli olur?

Hocam ben bu konuyu birkaç ay önce kapsamlı bir şekilde araştırmıştım ve sonucunda Two Trees Bluer yazıcısının en fiyat/performans 3D yazıcı olduğu kanaatine varmıştım. Dolayısıyla size de bu yazıcıyı öneriyorum :).
Maalesef fiyatı çok ciddi oranda artmış. Yani üzülmemek elde değil birkaç ay önce 1700 TL olan yazıcı şimdi 3800 TL olmuş ama yapacak birşey yok maalesef.

Hocam ben bu konuyu birkaç ay önce kapsamlı bir şekilde araştırmıştım ve sonucunda two trees bluer yazıcısının en fiyat/performans 3D yazıcı olduğu kanaatine varmıştım. Dolayısıyla size de bu yazıcıyı öneriyorum :).

Fiyat olarak güzel fiyatları var 2.ellerin fakat daha uyguna kendim toplamayı planlıyorum çünkü direksiyon, vites, gaz pedalı, el freni yapacağım projem büyük biraz maddi olarak da sınırlıyım.

Hypercube ne kadar maliyetli olur?
5000-6000'e kadar çıkabilir. Size tavsiyem sadece direksiyon içinse baskı hizmeti almanız, eğer merak ediyorsanız ve devam ettirmek istiyorsanız Ender 3 serisine bakabilirsiniz. İkinci el fiyatları sıfırlara göre oldukça uygun.
Hocam ben bu konuyu birkaç ay önce kapsamlı bir şekilde araştırmıştım ve sonucunda Two Trees Bluer yazıcısının en fiyat/performans 3D yazıcı olduğu kanaatine varmıştım. Dolayısıyla size de bu yazıcıyı öneriyorum :).
Maalesef fiyatı çok ciddi oranda artmış. Yani üzülmemek elde değil birkaç ay önce 1700 TL olan yazıcı şimdi 3800 TL olmuş ama yapacak birşey yok maalesef.
Ayrıca sakın bu yazıcıyı almayın. Başlangıç için alabileceğiniz en kötü yazıcı. Kalite kontrol sıfır bir şekilde geliyor. Kendi makinemi düzeltene kadar yaptığım maliyet 500-600 TL'yi buldu.

5000-6000'e kadar çıkabilir. Size tavsiyem sadece direksiyon içinse baskı hizmeti almanız, eğer merak ediyorsanız ve devam ettirmek istiyorsanız ender 3 serisine bakabilirsiniz. İkinci el fiyatları sıfırlara göre oldukça uygun.

Ayrıca sakın bu yazıcıyı almayın. Başlangıç için alabileceğiniz en kötü yazıcı. Kalite kontrol sıfır bir şekilde geliyor. Kendi makinemi düzeltene kadar yaptığım maliyet 500-600 TL'yi buldu.

Bir de yapıp satmayı düşünüyorum hem üst düzey olmayan hem de kötü olmayan bir şey olması lazım ender 3'ü herkes öneriyor bir bakacağım. Baktım fakat fiyat olarak beni aşıyor en fazla 1-2 yıllık bir yazıcı arıyorum sonrasında üst modellere geçerim direksiyon yapıp satmak için prusa i3 toplama mantıklı olur mu?

Bir de yapıp satmayı düşünüyorum hem üst düzey olmayan hem de kötü olmayan bir şey olması lazım ender 3'ü herkes öneriyor bir bakacağım. Baktım fakat fiyat olarak beni aşıyor en fazla 1-2 yıllık bir yazıcı arıyorum sonrasında üst modellere geçerim direksiyon yapıp satmak için prusa i3 toplama mantıklı olur mu?
Hocam bu yazıcı 1300 TL görünüyor. Bu kadar ucuz bir yazıcının iş görebileceğinden emin misiniz?
Eğer idare edebilecek bir yazıcı ise bende sizin gibi önce bunun ile başlar sonra daha iyi yazıcılara geçerim :).

Bir de yapıp satmayı düşünüyorum hem üst düzey olmayan hem de kötü olmayan bir şey olması lazım ender 3'ü herkes öneriyor bir bakacağım. Baktım fakat fiyat olarak beni aşıyor en fazla 1-2 yıllık bir yazıcı arıyorum sonrasında üst modellere geçerim direksiyon yapıp satmak için Prusa İ3 toplama mantıklı olur mu?
Kaliteden ödün vermeden alınabilecek en iyi yazıcı Ender 3 zaten. İ3 toplamak bence mantıksız. Sanırım ilk yazıcınız olacak. Bu yüzden yeni yazıcı toplamak çok zor olur. Benim önerim Ender 3 alın ve biraz ilerleyin. Paranız olunca farklı seçeneklere bakarsınız veya kendi makinenizi toplarsınız.

Geri
Yukarı