3D yazıcı önerisi

Reçine 3D Yazıcılarıyla seri üretim yapmak çok zor bir şey,zaten reçine çok toksik bir madde,günde 10-11 baskı almınması istediğini düşünürsek reçine temizleme makinaları falan da gerekiyor ve reçine filamente göre çok çok daha pahalı.

Aylık 1kg filament alırsanız (1 ay için fazlasıyla yeter diye düşünüyorum) 150 TL civarında fiyatları.
Yalnızca filament mi almak gerek görseldeki ürünü üretebilmek için? Boya vs. almaya gerek var mı ekstradan?

Boyamak istiyorsanız evet gerek var,fakat görseldeki tek renk daha hoş durur gibi.
Hocam şu anlık 10 bin tek verebileceğim rakam. Fazlasını ancak işler yolunda giderse verebilirim.

Onun dışında bana hangi aletleri önerebilirsiniz?
10144059752498.jpg

Bu tarz Hulk tarzı figürler için de kullanacağım.

Tahmin yapmana gerek yok, basacağın ürünün dosyasını slicera atarsan o makine için tahmini baskı süresini ve kullanılacak filament miktarını görürsün, değerler slicerdaki makine profiline, baskı kalitesi, nozül delik çapı vb. detaylara göre oldukça değişir. 10-20 gibi rakamlar kaliteli br baskıda normal vazo boyutları için pek olası değil.

Ortalama kalitede PLA 200TL ve üstü. Eklediğin görseldekiler ise daha da pahalı, tek renk değiller. Parlak olanları silk diye geçer, onlar iyice uçar.

Hocam şu anlık 10 bin tek verebileceğim rakam. Fazlasını ancak işler yolunda giderse verebilirim.

Onun dışında hızlı üretim yapmak istiyorsanız FLSUN tercih edebilirsiniz,fakat daha büyük baskı alanı için Ender 6/7 modellerine bakabilirsiniz fazla yer kaplamayıp,modern bir şey içinse Ender 3 S1 Pro iyidir.

Eki Görüntüle 1487763

Bu tarz Hulk tarzı figürler için de kullanacağım.
O zaman Ender/Two Trees Saphirre Serisinden bir yazıcı almanız daha iyi olur.

Tahmin yapmana gerek yok, basacağın ürünün dosyasını slicera atarsan o makine için tahmini baskı süresini ve kullanılacak filament miktarını görürsün, değerler slicerdaki makine profiline, baskı kalitesi, nozül delik çapı vb. detaylara göre oldukça değişir. 10-20 gibi rakamlar kaliteli br baskıda normal vazo boyutları için pek olası değil.

Ortalama kalitede PLA 200TL ve üstü. Eklediğin görseldekiler ise daha da pahalı, tek renk değiller. Parlak olanları silk diye geçer, onlar iyice uçar.
Pekala, tek renk ürettiğimizi düşünelim, beyaz olsun.

Sayıyı biraz daha aşağıya çekelim ve günde 2-3 tane üretmiş olalım. Fakat kaliteli olsun. Adetten düşüp kaliteden arttırmak gibi bir düşüncem var.

Her ay 350 TL değerinde malzeme alabilirim.

Pekala, tek renk ürettiğimizi düşünelim, beyaz olsun.

Sayıyı biraz daha aşağıya çekelim ve günde 2-3 tane üretmiş olalım. Fakat kaliteli olsun. Adetten düşüp kaliteden arttırmak gibi bir düşüncem var.
Uzun Süreli Baskı = Kaliteli Baskı
Kısa Süreli baskı = Kalitesiz Baskı,

Bu Kalite ayarlarını 3D Yazıcıların yazılımlarından ayarlayabilir,ya da Nozzleları kaliteli bir şeyle değiştirebilirsiniz.

Aşağıdakiler Ender 3 V2 baskıları, soldaki 0.08mm detay, 11cm, %20 dolgu ile 25saat, sağdaki 0.2mm detay, 8cm, %15 dolgu ile 8 saat.

V2'yi aldıktan sonra bazı upgradeler ve düzeltmeler yapılması gerektiğini düşünüyorum; benim eklemelerim olmuştu, zaman ve emek isteyen işler.

Olay sadece printera da bağlı değil, kullanıcının da dokunuşları önemli olabiliyor.

Eki Görüntüle 1484623

Hangisini alırsan al, gece gündüz gibi bir fark olmaz.
Tutarlı bir tahmin yapmak için yukarıda belirttiğim kriterlerin belli olması gerek, fikir vermesi için başka konuya yazdığım mesajı alıntıladım.

Tutarlı bir tahmin yapmak için yukarıda belirttiğim kriterlerin belli olması gerek, fikir vermesi için başka konuya yazdığım mesajı alıntıladım.
Hocam ben de bu tarz şeyleri üretmek isterim. Gerçekten beğendim. Eğer kaliteli duracaksa günde 1 tane bile üretmeye razıyım. Bana bunların boyutunda, kaliteli bir şeyler üretebilecek bir makine önerir misiniz?

Capture.JPG

+ Olarak acaba bunları beyaz olarak üretip, kalıcı guaj boyayla boyasam nasıl olur? Kaliteli bir boya ile boyarsam kalıcı olacağını düşünüyorum.

Hocam ben de bu tarz şeyleri üretmek isterim. Gerçekten beğendim. Eğer kaliteli duracaksa günde 1 tane bile üretmeye razıyım. Bana bunların boyutunda, kaliteli bir şeyler üretebilecek bir makine önerir misiniz?

Eki Görüntüle 1488083

+ Olarak acaba bunları beyaz olarak üretip, kalıcı guaj boyayla boyasam nasıl olur? Kaliteli bir boya ile boyarsam kalıcı olacağını düşünüyorum.
Ender 6 ya da Creality CR-10S Pro V2 Piyasada ki en iyi 3D yazıcılardandır hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı