4.000 TL dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Lenovo V15 IIL Intel Core i5 1035G1 8GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

Bu olabilir.

HP 340S G7 Intel Core i5 1035G1 8GB 256GB SSD Freedos 14" Fiyatı

Bu olabilir.

Lenovo V15 IIL Intel Core i5 1035G1 8GB 1TB Freedos 15.6" Fiyatı

Bu olabilir oldu mu?

İlk gönderdiğin mesajdaki bilgisayara yazdığımı anlayamadığını falan mı söyleyeceksin?

Attığın cihaz ve benim sonradan önerdiğim modeldeki GPU beş para etmez. İlk gönderdiğim ve benden önceki arkadaşın önerdiği R7 3700U'lu sistemde en azından CPU- GPU dengesi var. Senin cihazdaki UHD G1 ile ortalama 15 FPS alırsın oyundan oyuna. Oysa Vega 8 ve Vega 10, MX 230- 330 gücünde GPU. En azından GTA 5'i 40- 50 FPS civarı oynatır. Senin UHD G1, 25 FPS'i görüyor mu acaba!

Attığın cihaz ve benim sonradan önerdiğim modeldeki GPU beş para etmez. İlk gönderdiğim ve benden önceki arkadaşın önerdiği R7 3700U'lu sistemde en azından CPU- GPU dengesi var. Senin cihazdaki UHD G1 ile ortalama 15 FPS alırsın oyundan oyuna. Oysa Vega 8 ve Vega 10, MX 230- 330 gücünde GPU. En azından GTA 5'i 40- 50 FPS civarı oynatır. Senin UHD G1, 25 FPS'i görüyor mu acaba!
1600mhz işlemciyle gta'dan 40 50 fps falan alamazsın neyin kafasıysa bende istiyorum ondan. Özellikle single core ipc si bu kadar düşük bir işlemciden. Zaten adam oyun oynayacağım diye birşey yazmamış bile kafanız iyi heralde.

Son düzenleme:
Yazılım, grafik, Office uygulamalarında kullanılacak notebook alacağım. Bütçem 4000 TL. Üniversite için Ekim ayı gelmeden almam lazım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kardeşim karar verdiğin zaman konuya yazar mısın ben de aynı işler için aynı fiyat aralığında bilgisayar arıyorum.

1600MHz işlemciyle GTA'dan 40 50 FPS falan alamazsın neyin kafasıysa bende istiyorum ondan. Özellikle Single Core ipc si bu kadar düşük bir işlemciden.

Asıl senin kafan neyse bende istiyorum ondan. Takmışsın 1.6 GHz'de çalışıyor diye, saçma saçma bilgi verip milleti yanlış yönlendiriyorsun, bir de bildiğini zannediyorsun. Aşağıda R7 3700U'nun GTA 5 FPS videosu var, belki o istediğim kafan anlar artık!

Link;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asıl senin kafan neyse bende istiyorum ondan. Takmışsın 1.6 GHz'de çalışıyor diye, saçma saçma bilgi verip milleti yanlış yönlendiriyorsun, bir de bildiğini zannediyorsun. Aşağıda R7 3700U'nun GTA 5 FPS videosu var, belki o istediğim kafan anlar artık!

Link;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Koyduğun videodaki işlemcinin tdp si 25 watt kardeşim. Adama tavsiye ettiğin modelin tdp sini biliyormusun? Hava yapma bana arkadaşımda var dediğin bilgisayar 1600mhz i bir adım geçmiyor 15 watt işlemci. Birde bunu gpu ile paylaşıyor sanki bu bilgisayarı alan oyun oynamak için alacak kafan iyi kafan. Adamlar internal gpusuna darboğaz yaratan işlemci yapmışlar görüyomusun gpu kullanımını? 2.40 a bak nerde 50 fps? 30 fps de oyun oynamak için laptop mu alacaklar?

Kardeş senin bu önerdiğini modeller hoşuma gitti. HP mi daha iyi Lenovo mı?
Hp biraz daha sağlam yapıyor sanırım bir kaç yerde okumuştum lenovo çok satıyor ama problem çıkma riski daha yüksek ama senin için bir daha ayrıntılara bakayım.
Kardeş senin bu önerdiğini modeller hoşuma gitti. HP mi daha iyi Lenovo mı?
Hp daha iyi kardeşim.

Koyduğun videodaki işlemcinin TDP'si 25 Watt kardeşim. Adama tavsiye ettiğin modelin TDP'sini biliyor musun? Hava yapma bana arkadaşımda var dediğin bilgisayar 1600MHz'i bir adım geçmiyor 15 Watt işlemci. Bir de bunu GPU ile paylaşıyor sanki bu bilgisayarı alan oyun oynamak için alacak kafan iyi kafan. Adamlar internal GPU'suna darboğaz yaratan işlemci yapmışlar görüyor musun GPU kullanımını? 2.40'a bak nerede 50 FPS? 30 FPS'de oyun oynamak için laptop mu alacaklar?

Sen hiç Ryzen Master diye bir program duymadın galiba, senin kafan iyi senin. O TDP'yi sen ayarlıyorsun zaten program üzerinden. Default olarak 15 Watt'ta geliyor, sen 15- 25 Watt arası ayarlayabiliyorsun. Bu arada bayağı güldürüyorsun beni, o kadar video süresi içinden gidip çatışma anını gösteriyorsun, 10- 20 saniye. Sonrada adam 30 FPS mi oynasın diyorsun, bak bakayım çatışma anı dışında nerede 40'ın altına düşmüş. Kendini haklı çıkarmak için bahane üretiyorsun...
Kullandığın makinenın soğutması kaldırırsa kullanırsın. Farkında mısın CPU'nun çalıştığı frekanstan TDP'sini hesaplayabiliyorum sence Ryzen Master'dan haberim yok mudur? Ayrıca uzatmaya gerek yok iki makine da oyun makinesı değildir. Oyun üzerinden performans karşılaştırması yapmaya çalışmak yenilgiyi kabul edip üste çıkmaya çalışmaktan başka bir şey değildir. Oyun oynamak istedikten sonra G1 ile de oynarsın insan GTA 5 oynamak içinde integrated GPU'lu sistem almaz değil mi? Mantık var mı sende? Varsa kullan biraz. Bir de herkes çocukmu GTA 5 oynayacak?

Hahaha... Kendini üstün görme çabası, tamam anlıyorum dünkü Technopat üyesi, skor kasmaya çalışıyorsun. Senin frekanstan hesapladığın dandik TDP verisine mi güveneceğim ben? Hakikaten sende bir mantık göremiyorum ben, oyun üzerinden performans karşılaştırması yapmak yenilgi kabul etmekmiş (!) Tamam kardeşim ismine bakarak alırız artık o senin eksik mantıklı kafana güvenerek! Gerçi oyun oynamayı çocukluk gören birinden ne beklenir ki? Intel UHD g1'in Vega 8'den bile kötü olduğundan haberin bile yoktur, Technopat kuralları olmasa sana daha ağır laflar ederdim ama neyse...

Son düzenleme:
Uzun zamandır laptop almamıştım bu paraya çok fazla seçenek yok ama diğer önerilerinizi de bekliyorum. Oyunlarda performans beklentim yok. Kodlama, grafik işleri için işimi hızlı görsün yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı