4 GB RAM'lı sistemde Windows 10 boşta 2 GB kullanıyor

BurakG0655

Hectopat
Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve boştayken arkada hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen %50'ye kadar çıkıyor. Uygulama açtığımda ise neredeyse %90'ı buluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    51,1 KB · Görüntüleme: 86
Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve boştayken arkada hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen %50'ye kadar çıkıyor. Uygulama açtığımda ise neredeyse %90'ı buluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Muhtemelen Opera servislerinden kaynaklanıyor olabilir. Gerçi Windows 10 açılışta 1.7-.1-8 GB RAM kullanıyor ilk açılışta.

Çok basit, 8.1 kullanarak. Windows sistemdeki RAM miktarına göre RAM çekiyor aslında. Bende 16GB var yine boşta %50 kullanıyor.

Aynı durumu ben de yaşamaktayım, 4 GB RAM bu günlerde asla yetmiyor.
En yakın zamanda RAM yükseltmesi yapmanız önerimdir.

Hocam genelde RAM'in bir kısmı programların açılması için arkada planda çalıştırılmakta. Windows 10 iyi RAM çekiyor. Bende de 8 GB var 3-3, 5GB'si boşta gidiyor. Bana zorluk çıkartmıyor ama program açılmalarında zorluk çıkartıyorsa 8.1'e geçiş yapın. Windows 10 Pro da olsa Home'da osla o RAM'i çeker. Bende bizzat değişmedi RAM kullanım yüzdesi. Aynılar...

Ya da ek olarak 4 GB ekleyin işinizi hayli görür.

Hocam genelde RAM'in bir kısmı programların açılması için arkada planda çalıştırılmakta. Windows 10 iyi RAM çekiyor. Bende de 8 GB var 3-3, 5GB'si boşta gidiyor. Bana zorluk çıkartmıyor ama program açılmalarında zorluk çıkartıyorsa 8.1'e geçiş yapın. Windows 10 Pro da olsa Home'da osla o RAM'i çeker. Bende bizzat değişmedi RAM kullanım yüzdesi. Aynılar...
RAM sisteminize kullanılması için takılan bir şey. Windows da hızlı çalışmak için RAM miktarına göre kullanır. 16 GB varsa mesela 8 GB bile kullanabilir. Buna göre de tepkisellik artar.

Neyse ya...
4 GB kullanan kaldı mı hocam?
1 GB kullanan bile var.

RAM sisteminize kullanılması için takılan bir şey. Windows da hızlı çalışmak için RAM miktarına göre kullanır. 16 GB varsa mesela 8 GB bile kullanabilir. Buna göre de tepkisellik artar.

Neyse ya...

1 GB kullanan bile var.

Benim gibi gamer olanlar geriyi hatırlamıyor artık hocam.
Ben adamın yerinde olsam iyi bir sistemimde olsa 32 yapardım yani.
Ben iş için kullanmadığım için tek ders ve oyun için kullandığımdan dolayı bilmiyorudum.
Bilgi için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı