4 GB RAM'lı sistemde Windows 10 boşta 2 GB kullanıyor

BurakG0655

Hectopat
Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve boştayken arkada hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen %50'ye kadar çıkıyor. Uygulama açtığımda ise neredeyse %90'ı buluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    51,1 KB · Görüntüleme: 85
Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve boştayken arkada hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen %50'ye kadar çıkıyor. Uygulama açtığımda ise neredeyse %90'ı buluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Muhtemelen Opera servislerinden kaynaklanıyor olabilir. Gerçi Windows 10 açılışta 1.7-.1-8 GB RAM kullanıyor ilk açılışta.

Çok basit, 8.1 kullanarak. Windows sistemdeki RAM miktarına göre RAM çekiyor aslında. Bende 16GB var yine boşta %50 kullanıyor.

Aynı durumu ben de yaşamaktayım, 4 GB RAM bu günlerde asla yetmiyor.
En yakın zamanda RAM yükseltmesi yapmanız önerimdir.

Hocam genelde RAM'in bir kısmı programların açılması için arkada planda çalıştırılmakta. Windows 10 iyi RAM çekiyor. Bende de 8 GB var 3-3, 5GB'si boşta gidiyor. Bana zorluk çıkartmıyor ama program açılmalarında zorluk çıkartıyorsa 8.1'e geçiş yapın. Windows 10 Pro da olsa Home'da osla o RAM'i çeker. Bende bizzat değişmedi RAM kullanım yüzdesi. Aynılar...

Ya da ek olarak 4 GB ekleyin işinizi hayli görür.

Hocam genelde RAM'in bir kısmı programların açılması için arkada planda çalıştırılmakta. Windows 10 iyi RAM çekiyor. Bende de 8 GB var 3-3, 5GB'si boşta gidiyor. Bana zorluk çıkartmıyor ama program açılmalarında zorluk çıkartıyorsa 8.1'e geçiş yapın. Windows 10 Pro da olsa Home'da osla o RAM'i çeker. Bende bizzat değişmedi RAM kullanım yüzdesi. Aynılar...
RAM sisteminize kullanılması için takılan bir şey. Windows da hızlı çalışmak için RAM miktarına göre kullanır. 16 GB varsa mesela 8 GB bile kullanabilir. Buna göre de tepkisellik artar.

Neyse ya...
4 GB kullanan kaldı mı hocam?
1 GB kullanan bile var.

Yeni konular

Geri
Yukarı