4 GB RAM'lı sistemde Windows 10 boşta 2 GB kullanıyor

BurakG0655

Hectopat
Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve boştayken arkada hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen %50'ye kadar çıkıyor. Uygulama açtığımda ise neredeyse %90'ı buluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    51,1 KB · Görüntüleme: 85
9 yıl önce 16 gb ram :D Hocam abartmışsınız ve her şey ram değil! Belki anakart desteği yok? Olsa bile eski bir sisteme yükseltme önermem. Paranızı resmen çöpe atarsınız.
Orası onun bileceği iş. Ben 2133 mhz olanlardan bahsediyorum zamanında 2 tane 1'er GB ram takılıydı sonra 50 tl ye yeni anakart 2 de yeni yeşilli ramlerden almıştım bilgisayar uçmuştu.

Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve boştayken arkada hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen %50'ye kadar çıkıyor. Uygulama açtığımda ise neredeyse %90'ı buluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Hocam Windows 10 8 GB da bile boşta 2 GB kullanıyor. Bunun çözümü yok anca RAM yükseltmesi yapmalısınız.

4 gb ram ile arka planda önüne geleni açamazsın. Bende de 4gb ram var, Steam, Sandboxie(ram yemiyor) ve Firefox hariç bir şey açık değil. Ayrıca Defender control ile defenderı kapattım. Operayı salla.

Geri
Yukarı