4. kez sınava girmek mantıklı mı?

Hocam bu kadar yorum arasından sizinki en iyisi.
Tek yaptığım içimden geçenleri söylemekti. Size yazılmış olan yorumlar da canımı çok sıktı doğrusu. Lütfen moralinizi bozmayın bu ülkede 74 yaşında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olan insanlar da var. Eğer bir hayaliniz varsa ve bunu gerçekleştirmek istiyorsanız her şeyinizle onun peşinden koşmalısınız belki bu yolda 3 kez başarısız olursunuz ama her düştüğünüzde ve yeniden kalkıp koşmaya devam ettiğinizde fark edeceksiniz ki o 3 senenin her biri size çok değerli bir şeyler katmış olacak. Bunu isterseniz sınav tecrübesi isterseniz hayat tecrübesi olarak alabilirsiniz ama bir şeyler kattığına emin olun. Size önerim ne yaparsanız yapın kendinize karşı dürüst olun ve işinizi hakkıyla yapmaya gayret edin. Her sabah uyandığınızda gününüze 4.kez hazırlanıyorum diye nefret ederek değil aksine yüzünüzde koca bir gülümsemeyle hayalim için bugün bir şeyler yapıyorum diyerek başlayın.

Ne yapacağıma karar veremedim.
İş tamamen sende bitiyor. Eğer geçen seneki hataları tekrar yapmayacağım dersen tekrar sınava hazırlanman çok mantıklı. 3 senelik kaybı gözünde fazla büyütme çünkü istediğin üniversiteyi kazandığında belki 30 - 40 sene boyunca rahat yaşayacaksın.

Hayatının hatasını yaparsan kalma kardeşim bende migren çıktı sınav stresinden.
Evdekilerin tavırları canımı sıkıyor ya. Babam okuyanlar işsiz kalıyor. Yani kısacası anlayışsız bir ailem var. Youtube'da görüyorum. Annesi babası beraber heyecanla sınav sonucunu açıyor. Benim ailem ise destek olmadığı gibi köstek oluyorlar. Kardeşimle kavga ettiğimde babam çalışıyorsan kendine çalışıyorsun bize çalışmıyorsun gibi cümleler sarf etti. Düşünün yani benim durumumu ne kadar vahim.

5.senesinde tıp kazanan arkadaşlarım var. İdealleriniz varsa ve bu idealler çerçevesinde yaşamak istiyorsanız vazgeçmemelisiniz. "3 senede olmamış, 4 senede hiç olmaz" diyen insanları aldırmayın, 60 yaşında üniversite okuyan insanlar var. Daha iyisini yapabileceğinize dair inancınız varsa kesinlikle devam etmelisiniz.

İş tamamen sende bitiyor. Eğer geçen seneki hataları tekrar yapmayacağım dersen tekrar sınava hazırlanman çok mantıklı. 3 senelik kaybı gözünde fazla büyütme çünkü istediğin üniversiteyi kazandığında belki 30 - 40 sene boyunca rahat yaşayacaksın.
Hocam hata değil de evin düzeni değişmeli. Benlik hatalar tüm hataların %20 sini oluşturur.

Hocam hata değil de evin düzeni değişmeli.
İşte artık her neyse eğer bu sene o sorunların ortadan kalkacağını düşünüyorsan kesinlikle tekrar sınava hazırlanılır.
Bir sürü kişi sınava girdi ses sadece sizde mi oldu sanıyorsunuz.
Kücümsüyorsunuz fakat sırf bu tarz sınav günü sorunlar nedeniyle çoğu derece hedefleyen öğrenci başarısız oldu. Bunu ben değil öğretmenler diyor.

Evdekilerin tavırları canımı sıkıyor ya. Babam okuyanlar işsiz kalıyor. Yani kısacası anlayışsız bir ailem var. Youtube'da görüyorum. Annesi babası beraber heyecanla sınav sonucunu açıyor. Benim ailem ise destek olmadığı gibi köstek oluyorlar. Kardeşimle kavga ettiğimde babam çalışıyorsan kendine çalışıyorsun bize çalışmıyorsun gibi cümleler sarf etti. Düşünün yani benim durumumu ne kadar vahim.
Bütçeniz var ise ayrı bir yurda çıkın hocam bu ortamda ders çalışmanız çok zor kafanızın sakin olması gerek.

Evet bahane ediyorsunuz yapamayınca siz gürültü var o yüzden bunu geçeyim diyorsunuz.
Bir sürü kişi sınava girdi ses sadece sizde mi oldu sanıyorsunuz.
O ses gürültü yaşayan insanların kaçta kaçı sınavı kazanıyor bir söyler misiniz? %5 i kazanıyorsa buna başarı demem ben kusura bakmayın. Geriye kalan %95lik kısım ne oluyor o zaman? Ayrıca benim hedefim 100 bin değil 50 bin de değil. Hedefim ilk 5 bin.
Ses gürültü yaşayan adam 100 bine hedefine ulaşmıştır. Ama benim hedefimle arasında dağlar kadar fark var.
Bütçeniz var ise ayrı bir yurda çıkın hocam bu ortamda ders çalışmanız çok zor kafanızın sakin olması gerek.
Hocam valla keşke imkanım olsa bir dakika durmam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı