4 milyon ile çalışmadan yaşanır mı?

Bir ömür boyu bu parayı enflasyona karşı koruyup döndürerek ya da değerlendirerek bir şekilde çalışmadan hiçbir şey yapmadan yaşanır mı?

Şimdi aylık faizi nereden baksan 80k yapıyor fakat tabii ki enflasyon gerçeği var görüşleriniz nelerdir?

4 milyon ile yurt dışına çık paraları bozdur bak bakalım yaşanıyor mu yaşanmıyor mu?

4 milyon çok fazla bir para gibi geliyor ama aslında değil. Bir öğretmenin, hemşirenin yaklaşık emekli olana kadar kazanacağı para. Fakat artınız şu, biriktirmek için beklemek zorunda değilsiniz. Ben olsam iş kurardım, fakat iş kurmak kolay değil çevreyi ve piyasayı iyi okumak gerekiyor. Kurduğunuz işten verim alırsanız 4 milyonu amorti etmesi 1-2 sene. Paramı korumak istiyorum diyorsanız, en geçerli yol altındır. Altın yatırım aracı gibi gözükür, aslında değildir. Paranı her zaman değerinde tutar, olayı bu. 3 milyonu altına yatırır, enflasyona karşı korursunuz 1 milyonu da faize yatırır gelen parayla geçersiniz.

4 milyon ile yurt dışına çık paraları bozdur bak bakalım yaşanıyor mu yaşanmıyor mu?

Herhalde Türkçe dersine zamanında din hocası falan girdi ya da aklı sıra insanın asabını falan bozmak için yazıyon herhalde?

Ben yurtdışına mı çıkcam dedim nerenizden uyduruyonuz la ya da seni bunu düşündüren ya da yaşatan ne oldu, ne yaşıyonuz siz ben anlamıyorum ki ya da kaç yaşındasınız

Niye çıkayım yurtdışına cidden şaka gibi forum ya

4 milyon çok fazla bir para gibi geliyor ama aslında değil. Bir öğretmenin, hemşirenin yaklaşık emekli olana kadar kazanacağı para. Fakat artınız şu, biriktirmek için beklemek zorunda değilsiniz. Ben olsam iş kurardım, fakat iş kurmak kolay değil çevreyi ve piyasayı iyi okumak gerekiyor. Kurduğunuz işten verim alırsanız 4 milyonu amorti etmesi 1-2 sene. Paramı korumak istiyorum diyorsanız, en geçerli yol altındır. Altın yatırım aracı gibi gözükür, aslında değildir. Paranı her zaman değerinde tutar, olayı bu. 3 milyonu altına yatırır, enflasyona karşı korursunuz 1 milyonu da faize yatırır gelen parayla geçersiniz.

Bence 3 milyonun hepsini altına koymak yerine 1 milyonu ile hisse satın alabilir daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Hayatin ileri gitmez, benim mal varlığım 15m ( 2 daire 2 dükkan 3 CNC Torna 1 İşleme merkezi) civarı ama satsam yasayamam. Çünkü sürekli ihtiyaçlarım var, yeni araba, tatil zart zurt. Yatırım yapmayı becerebilirsen, yasarsin.

Parayı döviz ve değerli madenler olarak "bile" faize yatırsan Türkiye bankasında olduğu sürece 4 milyon TL yavaş yavaş 4 milyondan aşağı değere inecektir. Yiyerek yaşamak daha mantıklı. 😄

Geri
Yukarı