İyi Bir İngilizce İle Amerika'da Yaşanır mı?

Bu işler zor olur. Sonuçta 20 yaşındasın diyelim. Senin ülkenle o ülke arasında dağlar kadar bir dünya fark var. Bunlara alışmak sıkıntı olur. Sonra aile etkeni var. Normalde seni etkilemez ailenin olmaması. Ama bir kutlamaya gidersin. Ailesiyle eğlenen insanları görürsün sonra kendini bir garip hissedersin. Ne kadar özlemem ailemi diyenler olursa olsun herkes ailesini özlüyor. Bu tür etkenler var. Sadece dil konuşmakla olmuyor bu işler.

Benim gibi gitme planı olan bir insan bu dediklerini çoktan düşünmüş oluyor zaten. Şahsen ailemle pek yakın ilişki kurmuyorum biraz soğuk aramız ayrılık iki tarafada iyi gelebilir. Yıllardır ailemle
Kaldığım için olabilir. Sonuçta gelmemek üzere gitmiyorum ziyaret için elbet gelirim.

Sen bence İngilizceni geliştir, sonra Türkiye harici insan ve dost canlısı herhangi bir ülkeye kaçıp hayatımı kurtardım de. Bunları düşünme, hayalini belirle ve çalış.

Sen dili boşver ne iş yapıyorsun onu söyle? Vasıfsız adam ya benzincide çalışır ya da boya yapar akşam yattığın yerleri bulamazsın. Sonra koşarak havalimanına geri dönmeni istemem:)

Hep öyle olur zaten. Bu, 4. neslini Almanya'da yetiştirip ''ülkemizi çok seviyoruz'' diyen gurbetçiler kadar son derece samimiyetsiz bir açıklama. Ülkeye giriş yasağınız mı var niye gelmiyorsunuz diye sorarlar insana. Bu arada kendim de Almanya'da 3 yıl yaşadım ve tekrar gitmeyi düşünüyorum, kimse bulunduğumuz ülkenin iyi olduğundan bahsetmesin. Almanya'da ırkçılığa maruz kaldığınız anlar olsa dahi yaşam standartınız o kadar yüksek ki, devletin size sunduğu imkanlar, şehir düzenlemesi ve havanın temizliği o kadar ayrı bir seviyede ki gerçek yaşamın anlamını buluyorsunuz adeta. Kimse memnun değilim diye saçmalamasın, madem memnun değil dönsün buyursun.

Bulunduğumuz ülkeden ordaki imkanların daha iyi olduğunu arkadaşlarımda söylüyor sadece özlediklerini Türkiye'nin başka olduğunu orda kaldığında anladığını söyledi. Ve ben yorumumda hiç bir zaman memnun değil şöyle böyle demedim herkes istediği yerde yaşayabilir benim demek istediğim Türkiye'de büyüdükleri için Türkiye'yi özlüyorlar ben arkadaşa gitse bile özleyebileceğini anlatmaya çalıştım gitmesin demeye çalışmadım.

Abi Kanada var kaçış planı istiyorsan. Düzgün bir bölümde okuduysan yüksek falan da yaptıysan doğru düzgün bir dilek mektubuyla immigrant olarak kabul alman mümkün.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı