4 Ms ile 1 Ms arasında fark var mı?

Hayır. 1 ms olsun 5 ms olsun gözle göremezsiniz farkı. Çünkü e-sporcular bile anlamıyor. Ayrıca saniye olsa neyse fakat milisaniyeden bahsediyoruz :D.

Hocam monitörünüz ile ilgili birkaç şey sormak istiyorum. Öncelikle monitörden memnun musunuz? İlk monitörünüz mü ve IPS panel olması renkleri gerçekten güzel gösteriyor mu? Herhangi bir ghosting, ölü piksel ya da herhangi bir problem yaşadınız mı? Önerir misiniz? Soruları yanıtlarsanız çok sevinirim :) @Aytuğ
Monitörden gayet memnunum hocam. İlk monitörüm değil, daha önce 2 kere laptop kullandım. Birisi TN panel Acer, diğeri IPS panel MSI. Sonrasında ise Casper marka 1080p 60Hz bir monitör kullandım ve bu monitörün farkı gerçekten muazzam. 24 inç boyutunda bile aşırı net görüntüsü var. IPS panel olarak hem renkleri güzel gösteriyor, hem de ekrana hangi açıdan bakarsanız bakın görüntü bozulmadığı için ekranı kendinize göre döndürmeniz bile gerekmiyor. Ghosting ile karşılaşmadım, ölü piksel çıkmadı. Sağ üstte çok hafif bir ışık sızması var ama sadece geceleri çok çok karanlık görüntüde belli oluyor ki o da sadece oyunların yükleme ekranında falan olursa oluyor. 1500-1800 lira civarlarında öneririm tabii ki, daha yukarı fiyatlarda belki daha iyi seçenekler olabilir. Piyasayı bilmediğim için bir şey diyemiyorum.

Monitörden gayet memnunum hocam. İlk monitörüm değil, daha önce 2 kere laptop kullandım. Birisi TN panel Acer, diğeri IPS panel MSI. Sonrasında ise Casper marka 1080p 60Hz bir monitör kullandım ve bu monitörün farkı gerçekten muazzam. 24 inç boyutunda bile aşırı net görüntüsü var. IPS panel olarak hem renkleri güzel gösteriyor, hem de ekrana hangi açıdan bakarsanız bakın görüntü bozulmadığı için ekranı kendinize göre döndürmeniz bile gerekmiyor. Ghosting ile karşılaşmadım, ölü piksel çıkmadı. Sağ üstte çok hafif bir ışık sızması var ama sadece geceleri çok çok karanlık görüntüde belli oluyor ki o da sadece oyunların yükleme ekranında falan olursa oluyor. 1500-1800 lira civarlarında öneririm tabii ki, daha yukarı fiyatlarda belki daha iyi seçenekler olabilir. Piyasayı bilmediğim için bir şey diyemiyorum.
Çok teşekkür ederim hocam :) Bu ürünü alanların yorumları gözüme çarpmıştı, ölü piksel çıktığını belirtiyorlardı ve söyleyenlerin sayısı fazlaydı. Biraz korkuttu açıkçası :) Sizde bir sorun çıkmadığına sevindim. Ben de sipariş verdim, umarım bir sıkıntı çıkmaz :)

Oyun oynanmadığı sürece farkı anlamazsınız. Attığınız monitör VA panel. Renklerle uğraşacağınız için IPS panel almanız daha mantıklı. IPS VA ya göre daha doğru ve canlı renkleri verecektir.

Abi evet av panel ama birkere bu monitörü denedim çok kaliteli bir VA panel var ayrıca 1.07 milyar renk sağlayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı