4 ms ile 1 ms monitör arasındaki fark

• Konuyu başlatan mrokn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 19B

mrokn

Hectopat
240 Hz 1080p 1ms TN panelden 2K 165 Hz GSYNC 4 ms IPS panele geçtim ancak Online oyunlarda 4ms farkı oynayışımı etkilediğini düşünüyorum. Acaba psikolojik mi gerçekten hissedilir derecede farklar yaratıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük bir kullanıcıysanız bu farkı anlamanız çok zor. 240 Hz'den 165 Hz'ye geçtiğiniz için doğal olarak bir göz alışma süreci lazım. Bundan böyle oynuyorum diye takılır giderseniz hiç düzelmez bu problem. HZ farkından dolayı akıcılığı biraz değişik geliyordur şu an bence problem burada.

Bence psikolojik, 1 ms ile 4 ms arasındaki farkı profesyonel maçlarda belki hissedebilirsin. Rekabetçi oyunlarda Silver, Gold seviyelerindeyseniz 20 ms ile oynasanız bile bir fark olmaz. Zaten yeteneksizsiniz demektir. Ben LOL'de 20 FPS alarak challanger olmuştum, arkadaşımın o zamanların en iyi ekran kartlarından biri olan GTX 980 Ti'ı vardı, klavyesi benim sistemimden pahalıydı ama yeteneksiz biriydi, diamond seviyelerinden yukarı çıkamıyordu. Hesabına girip ben boostluyordum kendi 20-30 FPS aldığım bilgisayarımdan.

1080P 60Hz 4ms monitörden 1080P 240Hz 1ms monitöre geçtim. Farkı hissettim mi? Hayır.

Hocam 60'dan 240'a geçipte fark etmemek imkansız bir ayarı yanlış yapıyor olabilir misiniz acaba ben 144Hz 1ms ilk kullandığımda akıcılıktan gözlerim yanıyordu.

Beyler sakin :D ben yenileme hızını değil 1ms ile 4ms arasındaki fark için yorum yaptım :D.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı