400 TL bütçeyle membran vs. mekanik klavye

Bütçe
400

tatiwizz

Hectopat
Daha fazla  
Klavye almak istiyorum. Bütçem 400 TL altı. Ucuz bir mekanik klavye mi alsam yoksa membran bir klavye mi alsam karar veremedim. Mekanik klavye olarak Redragon K552 veya K553 düşünüyorum. Membran olarak ise 3 seçeneğim var. Logitech G213, HyperX Alloy Core ve Cooler Master MK110. Logitech, HyperX, Cooler Master markalarına Redragon'dan daha çok güveniyorum. Fakat dediğim gibi Redragon mekanik. Bu yüzden kafam karışık. Sizce mekanik mi yoksa membran mı almayım? Membran alacaksam bu 3'ünden hangisini seçmeliyim?

Ben mekanik alırdım. Tabi ihtiyaca göre değişir. Çok ses çıkarmasın isterseniz membran. FPS oyunları için mekanik.

Logitech G513 Carbon klavye kullananbirisi olarak, eğer CS:GO LoL gibi rekabetci oyunlar oynuyacaksan kesinlilkle mekanik ama ağırlıklı olarak Single Player oynayacaksan membran klavye tercih etmen daha iyi olacaktır. Ama bir tık fazla verip düşük değil orta seviye mekanik klavye almanı tavsiye ederim. Klavyede ses senin için önemli mi bu da tercih sebebidir.

Reddragon kötü marka değildir. Mekanik olduğu için de haliyle tuş basım ömrü membran klavyelerden çok daha fazla. Yalnız bahsettiğiniz iki mekanik klavye de mavi switch kullanıyor. O yüzden baya ses çıkarıyorlar. Ses sorun olmuyorsa bence reddragon tercih edin. Ses problem olur diyorsanız membran klavyeleri alabilirsiniz. Onun dışında 400TL bütçeye kırmızı switchli Trust GXT 890 CADA önerebilirim. Kırmızı switch olduğu için hem lineer basıma sahip, hem de maviye göre çok daha az ses çıkartıyor.

Araştırılıp alınabilir. Kuzenim de Red Switch Gamepower'in farklı ürünü kullanıyor tavsiye ederim.
Gamepower, rampage gibi çöp markalar alınmaz. Ki içinde zaten Cherry MX değil, outemu switch kullanıyor. Bu fiyata Trust GXT 890 alınır eğer kırmızı switch isteniyorsa. Trust da outemu switch kullanıyor ama en azından malzemesi ve servisi gamepowerdan kat kat iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı