400 TL Ryzen 5 3600 soğutucu tavsiyesi

Bu veya siyahı veya beyazı + bu fan.

Bu ikiliyi alacaksan SE-224-XT içinden Y kablo çıkmıyor ve o anakartta sadece 1 tane SYS FAN portu var. Eğer SYS FAN portun dolu ise Y kablosu alman gerekir 2. fanı alacaksan. SYS FAN portun dolu değilse alabilirsin 2 fanlı halini.

Tamam o zaman ölçüp emin olduktan sonra önerdiğiniz SE-224-XT modelini isteyeceğim sanırım. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Başka önerileri olan varsa seve seve alabilirim.
Bu ikiliyi alacaksan SE-224-XT içinden Y kablo çıkmıyor ve o anakartta sadece 1 tane SYS FAN portu var. Eğer SYS FAN portun dolu ise Y kablosu alman gerekir 2. fanı alacaksan. SYS FAN portun dolu değilse alabilirsin 2 fanlı halini.

Kasa fanlarımdan memnunum, şu an için kasa fanı alma gibi bir düşüncem yok açıkçası.

Tamam o zaman ölçüp emin olduktan sonra önerdiğiniz SE-224-XT modelini isteyeceğim sanırım. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Başka önerileri olan varsa seve seve alabilirim.

Kasa fanlarımdan memnunum, şu an için kasa fanı alma gibi bir düşüncem yok açıkçası.
Kasa fanından bahsetmiyorum. SE-224-XT + 1 fan önermiş, o önerdiği 1 fan soğutucunun arka kısmına takmak için önermiş. Eğer anakartındaki SYS FAN portu doluysa o fanı Y kablo olmadan kullanamazsın. Bunu demeye çalışıyordum.

Bu ikiliyi alacaksan SE-224-XT içinden y kablo çıkmıyor ve o anakartta sadece 1 tane sys fan portu var. Eğer sys fan portun dolu ise y kablosu alman gerekir 2. fanı alacaksan. Sys fan portun dolu değilse alabilirsin 2 fanlı halini.

Hocam sizi bir konuya etiketledim rica etsem bakabilir misiniz?

Kasa fanından bahsetmiyorum. SE-224-XT + 1 fan önermiş, o önerdiği 1 fan soğutucunun arka kısmına takmak için önermiş. Eğer anakartındaki SYS FAN portu doluysa o fanı Y kablo olmadan kullanamazsın. Bunu demeye çalışıyordum.
Tamam, dediğinizi şimdi anladım. Hayır SYS fan portum boş.

Reeven hans güzel seçim olabilir. XF fan kullanıyorum çok sesli toleransın yoksa hata edersin. SE 224 XT kullanıyorum çok toz tutuyor haberin olsun.
Aynı fanı ben de kullanıyorum o kadar sesli değil. Ses göreceli ve kişiye bağlı. Rahatsız olursa RPM kısıp önüne geçebilir. Ayrıca soğutucu elbette tozlanır, SE-224'e özel bir durum değil ki bu.

Kasa ile oturduğum nokta çok yakın değil. Kasa havalandırması rahat olsun diye uzakta ve yüksekte o yüzden ses çok büyük dert değil. Fakat SE-224 çoğu sitede satılmıyor. Gelbura.com üzerinde var fakat orası hakkında da çok fazla olumsuz yorum gördüm. Onun dışında n11'de var, orada da kargo tarihi 24 mayıs diyor, muhtemelen stokta yok bu yüzden ileri bir tarihe rastgele koymuşlar.

O açıdan biraz boşluğa düştüm açıkçası Gelbura.com üzerinden sipariş vermek ile vermemek arasında.
Reeven hans güzel seçim olabilir. Xf fan kullanıyorum çok sesli toleransın yoksa hata edersin. SE 224 XT kullanıyorum çok toz tutuyor haberin olsun.

Reeven hans anakartımda RAM'lerle herhangi bir şekilde temas eder mi acaba? Bir şey diyebilir misiniz bu konuda.

Geri
Yukarı