neden ki ? Ekran kartına verebileceğim para içerisinde ki en iyi nvdia kart... Amd ' lere bakıyorum gb ve bit yüksek fiyatta aynı fakat çekirdek ve bellek hızları düşük...

Mimari daha önemli bunu bilmediğiniz belli bu bütçe ile R9 390X ile İ5 6400 almanız daha iyi olacaktır.

Teşekkür ederim görüşünüze fakat amd kart almak istemiyorum. Mimari görüşünüzü daha açarsanız sevinirim elbette bilmediğimiz bir şeyler vardır.

Dostum sen sistem toplamayı bırak burdakilerin önerdiği sistemi topla saçma sapan iş yapmışsın sistemin aşırı dengesiz o aldığın bilgisayar 2 3 yıl sonra seni üzecek yetersiz kalacak normalde sistem özünde çok iyi fakat sorun şu verdiğin parayı haketmiyor. 2500 liralık sistemde arasındaki performans farkı oc yapmadığın için 4 5 fps olacak en fazla sen ekran kartını yüksek tutmadan neyi renderlayacaksın pardon ?
Bırak burdakiler yapsın bu işi isteklerini yaz sana en uygununu zaten öneriyorlar.
Buyur al bunu kasadan tam emin değilim yalnızca oda halledilebilir

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-02-02-18-39-02.png
    Screenshot_2016-02-02-18-39-02.png
    111,8 KB · Görüntüleme: 220
  • Screenshot_2016-02-02-18-39-06.png
    Screenshot_2016-02-02-18-39-06.png
    116,7 KB · Görüntüleme: 210
Aklımdaki kasa yukarıda daha performanslı hem render hem oyun olarak ideal yani sizin önerdiğiniz sistemden daha iyi.

Öncelikle önerileriniz ve zahmetiniz için tekrar teşekkür ederim. Fakat saçma sapan iş yapmışsın demek nedir ?
Pc sistemleri insan mıdır özünde iyi olsun mekaniktir. Ya iyi ya kötüdür.
Teknoloji her gün yenilenen bir bilim alanıdır. Bugün en baba sistemi toplayın 2 yıl sonra o bile eskir. İ7 ' nin ilk yıllarıyla bugünün arasında bakın bir kaç yıl var...
Sistem dengesiz olmuş diyorsunuz İ5 ' li makineye 8 gb 512 bit ekran kartı öneriyorsunuz. Ekran kartı ve işlemci arasında ki bu dengesizlik uçurum nasıl açıklanır ? Render da programlara göre değişir fakat iyi işlemcin olmazsa ekran kartının çok çok iyi olması önemli olur mu ? İşlemci beyindir. Siz diyorsunuz ki beyin idare eder olsun ama ekran kartını göz olarak düşünürsek görme yeteneğim çok iyi olsun. O görme yeteneği kim işleyecek ? Bu sistem eskimeyecek mi ve 2 yıl sürmeden işlemci upgrade gerekmeyecek mi ? Bu nasıl bir tezattır ? Bırakın bu işleri burdakiler yapsın ne demek ayrıca :) herkesin bir bildiği vardır elbet beni de yanlış anlamayın lütfen bu eleştirilerle burada herkes birbirine birşeyler katıyor... Emeklerinize sağlık :):)

Öncelikle önerileriniz ve zahmetiniz için tekrar teşekkür ederim. Fakat saçma sapan iş yapmışsın demek nedir ?
Pc sistemleri insan mıdır özünde iyi olsun mekaniktir. Ya iyi ya kötüdür.
Teknoloji her gün yenilenen bir bilim alanıdır. Bugün en baba sistemi toplayın 2 yıl sonra o bile eskir. İ7 ' nin ilk yıllarıyla bugünün arasında bakın bir kaç yıl var...
Sistem dengesiz olmuş diyorsunuz İ5 ' li makineye 8 gb 512 bit ekran kartı öneriyorsunuz. Ekran kartı ve işlemci arasında ki bu dengesizlik uçurum nasıl açıklanır ? Render da programlara göre değişir fakat iyi işlemcin olmazsa ekran kartının çok çok iyi olması önemli olur mu ? İşlemci beyindir. Siz diyorsunuz ki beyin idare eder olsun ama ekran kartını göz olarak düşünürsek görme yeteneğim çok iyi olsun. O görme yeteneği kim işleyecek ? Bu sistem eskimeyecek mi ve 2 yıl sürmeden işlemci upgrade gerekmeyecek mi ? Bu nasıl bir tezattır ? Bırakın bu işleri burdakiler yapsın ne demek ayrıca :) herkesin bir bildiği vardır elbet beni de yanlış anlamayın lütfen bu eleştirilerle burada herkes birbirine birşeyler katıyor... Emeklerinize sağlık :):)

İşte biraz eksik bilgiye sahipsin dostum kaybettiğin orda.
Bak olay şu sen işlemciyi yüksek tut sana zararı olmayacaktır fakat ekran kartının 8 gb değil 2000 gb olmasıda işlemciye bi orantı olmasını göstermez.
Şöyle açıklayayım şimdi senin yaptığın sistem bir defa bizim önerdiklerimizden en az 2 ila 3 yıl arasında daha hızlı eskiyecek.
İ7 olması seni performans seviyesinde uçurmayacaktır. Hele ki oc yapacak değilsin çok az fark görürsün.
İşlemci isterse 3 yıl önceki işlemci olsun ekran kartın iyi olması yeterli.
Ekran kartı bilgisayarın motorudur.
Arabadaki motor gibi düşün.
İşlemci değildir bunu bilmediğin için yanılıyorsun.
Sen eski mantıktasın biraz teknoloji baya bi değişti bu yüzden i3 sisteme 8gb ekran kartı takman sana kayıp performans vermeyecek fark 0 fps.
Tek farkı işlemci sağlıyor oda 2 fps dolayında i5e oranla.

Kardeşim ben eski mantıkta değilim düşüncem kesinlikle yanlış değil belki eksik olabilir sanada dediklerinin hepsi yanlış demiyorum teknoloji gelişti fakat sende eksik kalmışsın ekran kartı pcnin motoru filan değildir. Bunun en mantıklı yolu benin önerdiğim sistem ile sizlerin önerdiğiniz sistemden bir karma yapmak. Böylelikle hem işlemci hem ekran kartından verim sağlamak ve bu iki bileşende anlaşamadığımız noktada ortak noktaya gelmek ondan sizin söylediklerinizi de dikkate alarak sistemi böyle yaptım bir de bunla ilgili düşüncelerinizi alayım...Ayrıca kurgu yapacağım için işlemciye binecek ciddi yükü de dikkate alın.Benim yapacağım iş premier pro ve after effects...
yeni i5 li sistem.JPG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı