Kardeşim ben burda kimseyi oyalama niyetinde değilim o karakterde bir insan değilim. Ben tam bir aydır geceli gündüzlü bununla uğraşıyorum kısmet olursada bu haftasonu gibi pcyi alacağım inşallah...

Arkadaşlar artık konuyu toparlamak lazım ve sizleri yormamak lazım o nedenle sorum çok basit olacak ve herkesten lütfen yorum bekliyorum. Sadece işlemci ekran kartı ve anakartı söyleyecem diğer sistemler forma attığımla aynı olacak onu dikkate alarak lütfen cevaplayın...Ben sinema öğrencisiyim kısa film kurgusu ve after effects te kendimi geliştirme yapacam bunun yanı sıra eğlenme amaçlı az da olsa oyun oynayacam amacım bu sizce hangisi ?
1 - Msi z170a pc mate anakart / i7 6700k işlemci / gtx 960 2 gb 128 bit ekran kartı
2 - Msi b150 gaming anakart / i5 660k işlemci / gtx 970 asus oc 4 gb 256 bit ekran kartı
3 - Msi b150 bazooka anakart / i7 6700 işlemci / gtx 970 asus oc 4 gb 256 bit ekran kartı

Arkadaşlar artık konuyu toparlamak lazım ve sizleri yormamak lazım o nedenle sorum çok basit olacak ve herkesten lütfen yorum bekliyorum. Sadece işlemci ekran kartı ve anakartı söyleyecem diğer sistemler forma attığımla aynı olacak onu dikkate alarak lütfen cevaplayın...Ben sinema öğrencisiyim kısa film kurgusu ve after effects te kendimi geliştirme yapacam bunun yanı sıra eğlenme amaçlı az da olsa oyun oynayacam amacım bu sizce hangisi ?
1 - Msi z170a pc mate anakart / i7 6700k işlemci / gtx 960 2 gb 128 bit ekran kartı
2 - Msi b150 gaming anakart / i5 660k işlemci / gtx 970 asus oc 4 gb 256 bit ekran kartı
3 - Msi b150 bazooka anakart / i7 6700 işlemci / gtx 970 asus oc 4 gb 256 bit ekran kartı

Arkadaşım seni şöyle aydınlatmak isterim.
Bizim önerdiğimiz sistemler i5 olması seni korkutuyor bunun farkındayım fakat bu sistemler zaten tamamen dengeli sistemler tamamen dengeli öneriler anlatmak istediğim o benim fakat git gtx 970 ve i5 6600k + sıvı soğutma yada güzel bi işlemci soğutucu seç kesinliklede oc yapmam fazla abartıya kaçmadan sonuçtan çok memnun kalırsın bu şekilde 2li kazanç sağlamış olursun.

Bütün bütçenizi işlemciye ayırın. Aldığınız işlemciyi masanın üstüne koyup render gibi işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Bütçenizi çok yanlış kullanıyorsunuz. Katı görüşlü biri olduğunuz için boşuna tavsiye vermek istemiyorum.

O işlemciye z170a pc mate yakışmaz.yazık olur diğer tektük parçalardan kısılıp en azından asus z170 pro gaming anakart alınmalı
Daha uzun ömürlülük için

Size bir önerim var İ7 5960X ile Gt210 alın nede olsa render yapacaksınız, burası Technopat Sosyal benim önerdiğim sistem sayısı sizin mesaj sayınızın en az 10 misli biraz ciddiyet ve araştırma ile neler demeye çalıştığımızı anlayabilirsiniz ancak klasik bilgisayardan anlamayan insan olarak önerilerimizi dinlemeyin nede olsa hiç bir bildiğimiz yok. Şimdiden hayırlı olsun ve İ7 5960X ile Gt210 önerimi iyi dinleyin. Bu arada 4000 TL bütçeye Xigmatek Asgard koyduğunuza göre bir bildiğiniz var.

Beyler sakin adam bazı şeyleri yanlış biliyor olabilir.

Bak işlemci önemlidir evet ama sen bütçenin bu kadar büyük kısmını ayırınca sana ölümüne bir performans vermeyecek. Bu yüzden ekran kartıyla dengelenmiş bir sistem yapmanı önerdiler.

Benim fikrim render içinse amd'ye hele hele 390x'e hiç girme fikrimce 1080p monitör için Nvidia gtx970 hayli hayli render için de oyun için de yeter aynı zamanda işlemcini i5 6600k yapıp overclock yapabilirsin.Tabi bunun için ekstra soğutucu ve Z yongalı bir anakart da lazım.i5 6600k'yı i7 değil diye küçümseme sakın.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam adobe vb. render tarzı programlar nvidia ile daha iyi çalışıyordu.

R9 390 Tercih edilmeli, mümkünse 16GB Ram alınmalı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-02-03-08-37-05.png
    Screenshot_2016-02-03-08-37-05.png
    107,7 KB · Görüntüleme: 169
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı