4000 TL'ye 2K 144/165/170 Hz veya 4K 60 Hz monitör önerisi

Piksel sayısı değişmediği sürece daha yüksek inç otomatik olarak PPI değerini düşürmüyor mu zaten nasıl yüksek olacak?
Belli bir rakamin altina dusmemesi gerekiyor. Mesela 83-90 PPI arasi rakamlar yeterliyken 60 PPI degerli bir ekrani panel veya renk kalitesi ve derinligi kurtaramaz. O acidan dikkat edilmesi lazim.

Dell S2721DGF önerebilirim. İtopya tarafında 4000 TL bandında sıklıkla bulunuyordu.
Hatirlattiginiz iyi oldu hocam.

Fakat, internetten alinmiyor. Sadece magazada stokta gozukuyor.

Eger konu sahibi arkadas Istanbulda yasiyorsa kacirmamali.

Hatirlattiginiz iyi oldu hocam.

Fakat, internetten alinmiyor. Sadece magazada stokta gozukuyor.

Eger konu sahibi arkadas Istanbul'da yasiyorsa kacirmamali.
Evet, İstanbul'da yaşıyorum.

Dell S2721DGF vs LG 27UL550-W desek hangisi daha iyidir?

Belli bir rakamin altina dusmemesi gerekiyor. Mesela 83-90 ppı arasi rakamlar yeterliyken 60 ppı degerli bir ekrani panel veya renk kalitesi ve derinligi kurtaramaz. O acidan dikkat edilmesi lazim.

Ppı sayisı çözünürlük ve boyutla alakalı bir şey çozünurluk arttıkca ppı artar boyut buyüdukce düşer ve zaten piksel görme olayı da burada başlar ekran buyuk oldugu zaman cozunurluk dusuk kaldigi icin piksel gozükür istedigin kalitede al yan yana getirince anlarsın ne demek istediğimi.

Evet, İstanbul'da yaşıyorum.

Dell S2721DGF vs LG 27UL550-W desek hangisi daha iyidir?
Dell alırsan yüksek Hz elde edeceksin. Rekabetçi oyun oynamasan bile yüksek Hz avantajdır. He diğer tarafta 4K var. Daha düşük Hz ama görüntünün ister istemez fazlası olacaktır. Yoksa IPS standartlarında,
kaliteli paneller var. Ben Dell tarafındayım ama son karar senin tabii.

Dell alırsan yüksek Hz elde edeceksin. Rekabetçi oyun oynamasan bile yüksek Hz avantajdır. He diğer 4K var. Daha düşük Hz ama görüntünün ister istemez fazlası olacaktır. Yoksa IPS standartlarında,
kaliteli paneller var. Ben Dell tarafındayım ama son karar senin tabii.
Görüntüye önem veriyorum ancak sadece çözünürlüğe bakarak da monitör alınmaz düşüncesindeyim. Giriş-orta seviye bir 4K monitörün üst seviye 2K bir monitörden daha iyi performans vereceğini/veremeyeceğini bilemediğimden dolayı kararsızım. Keskinlik olarak 4K daha iyi performans verir ancak renk doygunluğu, renk derinliği, renk doğruluğu, kontrast gibi görselliği çok etkileyen faktörler var ve bunlar daha da kararsızlığa itiyor. Hz ile de işim hiç yok, bu yüzden ikinci planda. Ama 4K alamayacaksam tam donanımlı bir 2K almaya şartladım kendimi.

Görüntüye önem veriyorum ancak sadece çözünürlüğe bakarak da monitör alınmaz düşüncesindeyim. Giriş-orta seviye bir 4K monitörün üst seviye 2K bir monitörden daha iyi performans vereceğini/veremeyeceğini bilemediğimden dolayı kararsızım. Keskinlik olarak 4K daha iyi performans verir ancak renk doygunluğu, renk derinliği, renk doğruluğu, kontrast gibi görselliği çok etkileyen faktörler var ve bunlar daha da kararsızlığa itiyor. Hz ile de işim hiç yok, bu yüzden ikinci planda. Ama 4K alamayacaksam da tam donanımlı bir 2K almaya şartladım kendimi.
O açıdan Dell'e daha sıcak bakıyorum. Belirgin özellikler açısından üst düzey bir monitör. "Şu da olsaydı" diyeceğin bir noktası yok.

O açıdan Dell'e daha sıcak bakıyorum. Belirgin özellikler açısından üst düzey bir monitör. "Şu da olsaydı" diyeceğin bir noktası yok.
Evet. Özellikle aramadığım ancak olursa çok güzel olur dediğim pivot özelliği de varmış. Kod yazarken işime gelir :D

Geri
Yukarı