4000 TL'ye Laptop Tavsiyesi

@timur abi monster'ın sürücü sorununun nedeni windows ön yüklü gelmiyor. Kullanıcı windows'u ve bütün eklenti ve driverlarını elle kurmak zorunda. Malesef günümüzde çoğu kişi düzgün format atmayı bilmiyor, senin benim gibi araştırmıyorda. Onların gözünde google yok, forum var. Herşeyi foruma yazıp armut piş ağzıma düş istiyorlar.

Malzeme kalitesine gelince, şu an kullandığım laptop bir Asus F5SL, o yüzden monster'a malzeme kalitesi yetersiz deme, kalbime indirecen :)

Ama misal bir çok youtube kanalı monster bilgisayarları incelerken harika bilgisayarlar diyorlar. En iyi marka diye bir şey yok zaten. Kimisi İntel en iyisi der kimisi AMD harika der. Kimisi Acer çöp der, kimisi salla dandik asusu, Acer fiyat performans'tır der. Marka modele göre değişiyor, kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor, bazen fabrikadan çıkma bir hata olabiliyor. Teknoloji şans işi biraz...

@Scorpio55 kardesim recep baltas bile monster onermiyor ben ondan iyi bildigimi soyleyemem.
O recep baltaşın görüşü, aman o recep baltaş diye adama dokunulmazlık yapmayın. Her insanın görüşü kritisize edilebilir yada mantıklı bir karşıt görüş sürülebilir. Elbet haklı olduğu noktalar vardır, ancak şu da var ki kullanıcı deneyimi denen bir şey var. Herkesin görüşü farklı bu konuda. Kimsenin dediği diğerini tutmuyor. Bu konuyu kırk kişiye sorsan kırk tane yorum alırsın. Misal; kimisi aman Casper'dan uzak dur derken, kimisi 10 yıldır Casper kullanıyorum, emekliye ayırıyorum, yeni bir casper laptop aldım diyor misal.

O recep baltaşın görüşü, aman o recep baltaş diye adama dokunulmazlık yapmayın. Her insanın görüşü kritisize edilebilir yada mantıklı bir karşıt görüş sürülebilir. Elbet haklı olduğu noktalar vardır, ancak şu da var ki kullanıcı deneyimi denen bir şey var. Herkesin görüşü farklı bu konuda. Kimsenin dediği diğerini tutmuyor. Bu konuyu kırk kişiye sorsan kırk tane yorum alırsın. Misal; kimisi aman Casper'dan uzak dur derken, kimisi 10 yıldır Casper kullanıyorum, emekliye ayırıyorum, yeni bir casper laptop aldım diyor misal.
Ben aman casperdan uzak dur diyenlerdenim.

Ben aman casperdan uzak dur diyenlerdenim.
Şahsen ben de öyleyim :) En iyi markalar;
(Tabi benim kullanım şeklim, ve ihtiyacıma göre)
1-Asus
2-Dell
3-Acer
Güzel ultrabook yapıyor bu firmalar. Ultrabook arayanlara bu markaları tavsiye ederim. Bu markaların ürünlerinin batarya ömrü diğer markalara fark atıyor. Ayrıca netbook'ları da güzel. Acer'ın 850TL'ye fansız çift çekirdek netbook'u var, 4 çekirdek versiyonu 1.200TL. Asus T100'ü saymıyorum bile. Aslında sadece fiyatı için macbook air alınır, günümüz ultrabook'larına göre fiyat performans kalıyor Macbook Air 11" 128GB'lık versiyonu.

Msi,Victor,Monster,Asus,Lenovo harici bakmanı tavsiye etmem. Bence Toshiba, Hp filan hep çöp.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı