4000 TL'ye Laptop Tavsiyesi

Owilith

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese kolay gelsin. En iyi şekilde çizim yapabileceğim (Solidworks, Catia, AutoCAD vb.), yüksek performansda oyun oynayabileceğim, en az 17 inç ekranlı, alüminyum kasası şart olan bi performans laptopu bakıyorum. Fiyat 4000-4500 TL arası olabilir. Normalde Asus N750JK T4109H düşünüyorum fakat sizin de önerilerinizi görmek istedim. Marka olarak MSI falan da düşündüm fakat MSI çok vasat diyenler oldu. Monster düşündüm, gayet iyiydi. Fakat görünüm açısından 0 bi yapıya sahipti. Fakat yine de sizin önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam öyle bir dünya üretimden sonra bir sürü testlerden geçiyor o kadar para bayılıcaksın eline alacaksın pcyi en kötü teknik serviste hal edersin. Böyle yazan arkadaşlar yüzünden bu ülke gelismiyor. Ayrıca ilk defa duyuyorum msi'nin klavyesinin döküldüğünü.

MSI öyle çok fazla ısınmıyor tuşlarıda yerinde. Alışıyorsun zaten bir süre sonra azcık ısıya. O Asus ta gtx 850m var 4gb vramli. Yanılmıyorsam gdrr3 idi. Bende Gtx 850m 2gb gdrr5 var. (MSI) Bazen o bile yetmiyor yani gdrr3 lü pc alma. Monster hiç kullanmadım ama fiyatı diğerlerine göre fazla uygun. Bide şuan dolar çok yüksek indirimde 4 ay öne 3300 e aldığım pc şuan indirimsiz 4100.

Bütçen bu kadar yüksek iken GTX 9**M serisi bir lap top almalısın, mesela bir canavar ^^
www.monsternotebook.com.tr: MONSTER® TULPAR T5 V1.4.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR

Hocam Monster biraz fazla kalın ya az daha ince ve şık tasarımlı bilgisayarları olsa düşünmeden alıcam :(

MSI öyle çok fazla ısınmıyor tuşlarıda yerinde. Alışıyorsun zaten bir süre sonra azcık ısıya. O Asus ta gtx 850m var 4gb vramli. Yanılmıyorsam gdrr3 idi. Bende Gtx 850m 2gb gdrr5 var. (MSI) Bazen o bile yetmiyor yani gdrr3 lü pc alma. Monster hiç kullanmadım ama fiyatı diğerlerine göre fazla uygun. Bide şuan dolar çok yüksek indirimde 4 ay öne 3300 e aldığım pc şuan indirimsiz 4100.

Hocam MSI olarak önerebileceğiniz bi model var mı ?

Edit: Sanırsam bu biraz daha ince bi model fakat SSD diski yok tavsiye edermisiniz ?
www.monsternotebook.com.tr: MONSTER® TULPAR T7 V3.1.1 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR

GTX970M koymuslar, hemen al (!)

Maalesef ki 10 monster oneren 8 kisinin secme nedeni yukaridaki cumle. Onlar icin laptop sadece icindeki grafik islemciden ibaret. Diger bilesenlerin ve urunun malzeme kalitesinden ve isciliginden bahseden veya duzgunce bilen yok. Monster'a 4000TL yatirim yapmak insani 3 defa dusundurmeli.

MSI deyip geciyorum. Herhangi bir GTX860M veya GTX850M barindiran 3300TL civarinda laptop secmen yeterli.

Illa bekleyeceksen yeni GE72 serisini bekle. GTX965M ile gelecek ve 3700TL falan olacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı