4000TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi

jumanjin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
  • 6. nesil i5 ya da i7 işlemci
  • Full HD ekran
  • Min 128 SSD+ min 1TB HDD(Geceleri yatarken açık bıraktığımda gürültü yapma ihtimaline karşı 5400RPM olursa iyi olur. Sadece film ve müzikleri tutacağım için performansı o kadar önemli değil, yükü SSD çekecek nasıl olsa).
  • Orta seviye Nvidia ekran kartı.
  • Widi ve AC destekli Wi-Fi kartı.
  • USB C hariç min 3 USB daha olsun. En az biride USB 3 olsun. Fazla USB göz çıkarmaz kanımca. C bile şu an lazım değil ama yatırım olsun ilerde lazım olur diye istiyorum.
  • Klavye arka aydınlatmalı
  • Tercihen DVD, Blu-Ray olmasın 10 senedir kullanmadığım bir şey.
  • Uzun bir süre beni idare etsin isterim o yüzden Toshiba, MSI, Asus, Dell ve Samsung gibi markaları önerirseniz çok sevinirim.
  • Batarya çıksın mümkünse, araştırma yaparken batarya çıkmayan modellere rastladım şaşırdım ne zamandan beri laptopda çıkmayan bataryalı ürünler var, ilginç?
  • Isınma sorunu olmasın o yüzden çift fanlı bir model almalıyım kanımca. Ne kadar ısı o kadar kısa ömür diye düz mantığa sahip biriyim.
  • 15.6" tercihim ama aradığım kıstasta bir şey bulamazsam 17" de olur.
  • Bütçe olarak her ne kadar 5000TL'ye çıkabilecek olsamda, bütçemi zorlamayıp mümkünse 4000tTL altı düşünüyorum şimdilik.
Yardımcı olmanız için çok cins bir liste olmadı umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre dayanacağını bilsem alırım parça konusunda esnekliği bizim ülkemizde tekdir kanımca ama uzun süre dayanacağından şüpheliyim. Yarın öbür gün casper laptoplar gibi chipsetten taklaya gelme ihtimaline karşı biraz fazla verip daha dayanıklı ürünleri almayı tercih ederim.

Dell Inspiron 7566 B70D128W161NC beğendim. Daha iyisini bulamazsam ve ürünün kronik bir sorunu falan yoksa bunu alabilirim.

Performans olarak sıkıntı yaşamam büyük ihtimal. işlemcidir, ramdir, ekran kartıdır aynı donanım sonuçta üstelik kaydadeğer derece ucuz. Ama Casper, Vestel gibi ucuz laptoplarda kısa süre içerisinde özellike anakart kaynaklı sıkıntıların baş göstermesine çok şahit oldum o yüzden güvenemiyorum. Anakart bozulunca laptop çöp sonuçta, sıfırını bulması çok zor.

Anakartla ilgili sorunu ben Asusta yaşadım, bu kısmına fazla takılmayın bir sorun çıkacaksa mpek marka ayırt etmiyor. Monster'ın teknik servisi oldukça iyi. Bir panellerde ışık sızdırma ile ilgili sorun okudum onun dışından birşeyine henüz denk gelmedim.

Kaliteli markaların ürünleri de bozulur tabikide. Ama 3 toshiba kullanıcısı tanıyorum hdd arızasını saymazsak 10 seneyi devirdiler(Laptopda 10 sene baya anormal bir süre nasıl bu kadar dayandı bu ürünler hala anlamış değilim. Kullanıcıları laptobu ayda yılda kullanan insanlar değildir oysaki hele bu kullanıcının biri 24 saat açık bırakırdı indirme için uyanık olduğu neredeyse tüm süreyi ya oyun oynayarak ya film izleyerek geçirirdi). Birde 3 casper kullanıcısı bir vestel laptop kullanıcısı tanıyorum en geç 3. seneden sonra laptopların beli doğrulmadı. Özetle kaliteli üründe bozulur ama daha az oranla. Casper,vestel,acer gibi ürünlerin laptoplarını yakınlarım ucuz diye almışlardı pek memnun kalmadılar. Monster öyle midir bilemem ama ister istemez bu manzaraları görmüş biri olarak korkarak yaklaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı