4060 Ti 16 GB vs 3070 Ti

Mert Kavak

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi normalde 4070 sistem almayı düşünüyordum, 3 ay sonraya falan ama muhtemelen alamayacağım. Malum kur yüksek, bende 4060 Ti 16 GB 3070 Ti arasında kaldım. VRAM'den dolayı 4060 Ti istiyorum ama FPS olarak da 3070 Ti daha önde. Öneriniz var mı? AMD ekran kartlarına kayabilirim ama WattMan hatası almaktan korkuyorum. Bayağı uğraştırabilir iade et vs.

Şimdi normalde 4070 sistem almayı düşünüyordum, 3 ay sonraya falan ama muhtemelen alamayacağım. Malum kur yüksek, bende 4060 Ti 16 GB 3070 Ti arasında kaldım. VRAM'den dolayı 4060 Ti istiyorum ama FPS olarak da 3070 Ti daha önde. Öneriniz var mı? AMD ekran kartlarına kayabilirim ama WattMan hatası almaktan korkuyorum. Bayağı uğraştırabilir iade et vs.

Kesinlikle 4060 Ti'ın 16 GB versiyonunu bekleyin veya 6700 XT alın, 6000 serisinde WattMan hataları ile oldukça az karşılaşılıyor.

RX6000 ve sonrasında WattMan hatası yok denecek kadar az. Genellikle bu genellemeyi yapanlar, AMD civarında kronik sorunlu kartları kullanan kişiler oluyor ki eski AMD'den eser olmadığını düşünüyorum. RX6000 ve sonrasında gerçekten çok iyi iş yaptılar ki birçok kartı, NVIDIA'nın kartlarından daha F/P. NVIDIA satın alırsanız, muhtemelen VRAM açısından sorun çekersiniz ki adamlar RTX 3070 gibi bir karta, 8GB VRAM'i hak görüyor. Bütçeniz ve işlemciniz nedir? Bu ikisini belirtebilirseniz, daha iyi ekran kartı önermek isteriz. Konuda belirttiğiniz iki kartı, şahsen almanızı tavsiye etmiyorum.

RX6000 ve sonrasında WattMan hatası yok denecek kadar az. Genellikle bu genellemeyi yapanlar, AMD civarında kronik sorunlu kartları kullanan kişiler oluyor ki eski AMD'den eser olmadığını düşünüyorum. RX6000 ve sonrasında gerçekten çok iyi iş yaptılar ki birçok kartı, NVIDIA'nın kartlarından daha F/P. NVIDIA satın alırsanız, muhtemelen VRAM açısından sorun çekersiniz ki adamlar RTX 3070 gibi bir karta, 8 GB VRAM'i hak görüyor. Bütçeniz ve işlemciniz nedir? Bu ikisini belirtebilirseniz, daha iyi ekran kartı önermek isteriz. Konuda belirttiğiniz iki kartı, şahsen almanızı tavsiye etmiyorum.

Olursa 4070 alacağım yoksa RX 6800 falan almayı düşünüyorum belki XT olan olabilir. İslemci R5 7600 veya X olanı alacağım hangisine para yeterse. Bir de B650M Wi-Fi olan bir anakart alırım.

Olursa 4070 alacağım yoksa RX 6800 falan almayı düşünüyorum belki XT olan olabilir. İslemci R5 7600 veya X olanı alacağım hangisine para yeterse. Bir de B650M Wi-Fi olan bir anakart alırım.

Hocam ben açıkçası VRAM'den dolayı 4070 ve 4070 Ti'ın pek uzun ömürlü olmayacağını düşünüyorum. 6800 veya 6800 XT alın.

@Mert Kavak 4070'den ziyade üstteki arkadaşın dediği gibi doğrudan 6800 veya 6800 XT alın. Bu iki kartın oyun performansı sizi üzmeyecektir ve VRAM konusunda da üstün. Fiyatı da NVIDIA kartlara göre oldukça uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı