4070 için 2K monitör önerisi

Bütçe
8000
İddialı bir şahsi fikir olarak almak istiyorum bu yorumunuzu.
Sadece merakımdan soruyorum sizce alınmamasının tek tek sebeblerini açıklar mısınız?
Hem monitör alacak arkadaşta bilgilendirilmiş olur bu sayenizde.
Gamepower monitör alınmaz neden alınmaması gerektiğine dair destan yazılır. Sen bir hata edip bilmeden almışsındır, kullanıyorsundur memnunsundur da sağda solda önermeyin şu çöpü.

Gamepower monitör alınmaz neden alınmaması gerektiğine dair destan yazılır. Sen bir hata edip bilmeden almışsındır, kullanıyorsundur memnunsundur da sağda solda önermeyin şu çöpü.

Tamam ama neden forumda kanun hükmünde alınmaz diyor çoğunluk, alma diyor yapma etme çöp diyor fakat altı dolu bir tane net bir açıklama yok varda ben mi göremedim.
Alanlarda birkaç sorun yaşamış çözülmüş gördüğüm kadarıyla.

Tamam ama neden forumda kanun hükmünde alınmaz diyor çoğunluk, alma diyor yapma etme çöp diyor fakat altı dolu bir tane net bir açıklama yok varda ben mi göremedim.
Alanlarda birkaç sorun yaşamış çözülmüş gördüğüm kadarıyla.

Aynı mesajı tekrar tekrar yazmak istemediğimden alıntı yapıyorum.

Neden alınmazlar? Sorusunun cevabı çok basit.

Rampage, Gamepower, Dragos, Game booster, Turbox, Dragos vb markalar Çin'den(genelde Çin menşeli oluyor bu ürünler başka yerlerde de üretimleri yapılmış olabilir)kalitesiz ürün alıp marka basarlar sonra bu ürünleri bizim ülkemiz gibi ülkelere satarlar.

Bu tarz markaların arada bir iki ürünü iyi olabiliyor. Fakat 10 ürünlerinden 9'unda sorun çıkması muhtemeldir.

Ürünler Çin menşeli oldukları için genel olarak kalitesiz malzeme kullanılmış oluyor ve aynı fiyatta kendilerinden daha başarılı ürünler varken bu markaların ürünlerini tercih etmek saçmalık olacaktır.

Daha bilindik markalardan alışveriş yapınca en azından ne aldığını biliyorsun. İnceleme yapmak istediğinde internette çeşitli yerlerde bilgileri-test sonuçları oluyor.

Umarım yeterli bir cevap olmuştur.

Bunlar genel olarak söyleyebileceklerim bunun dışında marka değil model olarak bakılırsa.
En basitinden 6 bin TL'ye VA panel olması olabilir. Yanıltmak için bilgi kısmına IPS yazmışlar başlıkta VA yazıyor sırf bu bile almamak için bir nedendir.
Ayrıca 1 ms yazmışlar kendi sitelerinde çok sakaçı bir firma olmalılar(!)

1684383387387.png

Ben bu markaların monitörlerine monitör olarak bakamıyorum bunlar benim için göz bozan aygıtlar internet kafede falan denk gelince derin bir off çekip geri çıkıyorum.

Son düzenleme:
Bu arada VG27AQZ'yi aldım daha 1 gün kullanamadan cihaz kapandı açılmadı garanti süreci vs. derken 1 ay bekledim sonucunda iade oldu ama pişman ediyor belki benim cihazda belki de bu modelde sorun var aklında bulunsun.

Şu an Dell S2721DGFa kullanıyorum çok memnunum siyah renkleri kötü gösterme sorunu var diyorlardı bana gelende hiçbbir sorun yok.
Ben de büyük problem yaşadım VG27AQZ'de. O modeller tamamen şans işi bence o yüzden temkinli yaklaş. Yaşadığım problem direkt ayarsız stok halinde yani ELMB, Adaptive Sync, Overclock kapalıyken videolarda ekran yırtılması olması. Adaptive sync ve ELMB açıkken ekranın selektör yapar gibi gidip gelmesi ve 165 hz'e alınca inanılmaz ghosting yapmasıydı. Bütçe belirtmemişsin alabiliyorsan buna çok çok iyi yorumlar gördüm de bence pahalı. Şunu da belirteyim bahsettiğim problemler denk gelmezse VG27AQZ gerçekten güzel bir monitör tasarımı olsun görüntüsü renkleri ona da bir şans verilebilir yani ama olur da denk gelirsen iade sırasında hiç bahsini açma direkt memnun kalmadım iade ediyorum de yoksa uğraştırırlar servisle

Kartın VRAM'i 2K için iyi bir düzeyde değil. Şu an bile sınırda olan oyunlar var 1-2 sene sonrasını siz düşünün. 1080p'de kartın ömrü çok daha uzun olacaktır.

Zamanında RTX 3060 Ti için de 2K'da şöyle efsane böyle efsane dediler, 1 sene sonra çöpe döndü şu an bırak 2K'yı 1080p'de bile VRAM'i yetmiyor kartın.

Son düzenleme:
Sisteminin özellikleri nedir ve fiyatı? Merak ettim. Arkadaşın dediği gibi vg27aqz alınabilir ama ips glow olacaktır illa ki çok değilse iade etmekle uğraşma.
İşlemci:
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHZ 36MB AM4 65W× 1
Anakart:
Asus TUF GAMING B550M-E WIFI DDR4 S+V+GL AM4× 1
RAM DDR4:
Kingston Fury Beast 16GB (2x8) 3200MHz CL16× 1
Ekran Kartı:
Inno3D RTX4070 Twin x2 12GB 192Bit GDDR6X× 1
30.990 TL

Kartın VRAM'i 2K için iyi bir düzeyde değil. Şu an bile sınırda olan oyunlar var 1-2 sene sonrasını siz düşünün. 1080p'de kartın ömrü çok daha uzun olacaktır.

Zamanında RTX 3060 Ti için de 2K'da şöyle efsane böyle efsane dediler, 1 sene sonra çöpe döndü şu an bırak 2K'yı 1080p'de bile VRAM'i yetmiyor kartın.
hocam 4070 2k kartı değil mi? baktığım tüm testlerde en az 2k çözünürlükte 60 ile 200 fps arası veriyor

Son düzenleme:
hocam 4070 2k kartı değil mi? baktığım tüm testlerde en az 2k çözünürlükte 60 ile 200 fps arası veriyor
Önemli olan verdiği fps değil hocam, şuanda bile bazı oyunlarda 2k da Vram limitinde çalışıyor, 1-2 sene sonra çoğu oyunda vram yetmeyecek, sağolsun nvidya.
Umarım 5000 serisine düzgün vram koyar.

Rx 6800 kullanan biri olarak sebebi bizden daha iyi bileceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı