45.000 TL gaming laptop önerisi

Bütçe
45000

Hocam o kadar ASUS tavsiyesinden sonra Monster komik durdu biraz şahsen önermem, tabii tercih meselesi.

Hocam o kadar ASUS tavsiyesinden sonra Monster komik durdu biraz şahsen önermem, tabii tercih meselesi.

Normalde önermem de düzgün bir modeli, o bütçede en fazla performans veren ve soğutması iyi olan cihaz da bu.

Araştırırken monster laptoplarıda gördümde diğer markalardan farklı olarak daha fazla sıkıntı yaşayan insanları gördüm o sebepten direk eledim. Excaliburda aynı şekilde.

Sadece parça karşılaştırırsak Dell, HP, Monster gibi markalar bu fiyat bandında en iyi parçaları sunan markalardır. Ama kalite, kullanım ömrü vb. konular olaya girince seninde söylediğin gibi kimsenin dikkatini çekmedi.
Evet dediklerinizi araştırıken duydum ve çoğu markayı eledim.

Normalde önermem de düzgün bir modeli, o bütçede en fazla performans veren ve soğutması iyi olan cihaz da bu.
Hocam birde bu attığınız monster dell laptoptan daha kötü değil mi yani birisi i5 ve 500 gb diğeri i7 ve 1 tb siz fiyat bakımından mı önerdiniz?

İşlemcisi daha güçlü olsa da limitler ve Thermal'den dolayı Monster modelden daha kötü performans veriyor, SSD sonradan eklenebilir üstüne para kalır.

İşlemcisi daha güçlü olsa da limitler ve Thermal'den dolayı Monster modelden daha kötü performans veriyor, SSD sonradan eklenebilir üstüne para kalır.
Dün birkaç soru sormuştum. düşündüm ve arasında kaldığım modelleri paylaşacağım. Öncelikle 1. ve 2. modellerde gördüğüm kadarıyla 2 fark bulunuyor. 1. modelde ekran boyutu 17.3 inç ve ekran kartı RTX 4060, 2. modelde ise ekran boyutu 15.6 inç ve ekran kartı RTX 4070.

Sizce yüksek performans ve küçük ekran mı, yoksa daha düşük performans ve büyük ekran mı?

2. sorum da tercihiniz ikinciden yana olduysa bu laptopu 3. model ile karşılaştırın. İki model de güzel ama ASUS tarafında hoşuma gitmeyen 2 özellik var:
1. AMD işlemci
2. 512 GB SSD

1. Amazon.com.tr

2. MSI Intel Core I7 12650h 16gb 1tb Ssd Rtx4070 Freedos 15.6" Fhd 144hz Taşınabilir Bilgisayar Fiyatı, Yorumları - Trendyol

3. Asus TUF Gaming A15 FA507XI-LP013 AMD Ryzen 9 - PttAVM.com

Hocam ben sizin önerdiğiniz ASUS laptop'un Asus Tuf Gaming A15 FA507XI-LP041 modelini aldım. Bugün geldi kurulumu gerçekleştirdim ve nasıl gözüküyor diye bakmak için youtube'a girdim. Videoyu açtığımda anlatamayacağım bir şeyle karşılaştım. Ölü piksel yok ama sanki kirli bir ekran gibi yada jelatinli bir ekranda birşey izliyormuşum gibi göküküyor. Buraya yazmamın nedeni de laptop kategorisinde 2 kere konu açtığım için bu ay tekrar açamıyorum. Yani sizce ne yapmalıyım? İade mi etmeliyim yoksa ürünü teknosa gibi bir yerde gözümle görüp karşılaştırma mı yapmalıyım. Aslında hepsi böyle olsa bile ekranın kötü olduğu gerçeği değişmiyor. Yani sizce ne yapayım?

Satın aldığım link: Asus Tuf Gaming A15 FA507XI-LP041 R9-7940HS 16 GB 512 GB SSD 8 GB RTX4070 15.6" Dos FHD Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Sizin yerinizde olsaydim tercihimi 3 ten yana kullanirdim ki kullandim da.
Bu arada bende tercihimi 3.'den yana kullandım ama üstte yazdığım sorunla karşılaştım. Sizin ekranınız çok temiz mi gözüküyor yoksa benim anlattığım gibi mi?

Hocam ben sizin önerdiğiniz ASUS laptop'un Asus Tuf Gaming A15 FA507XI-LP041 modelini aldım. Bugün geldi kurulumu gerçekleştirdim ve nasıl gözüküyor diye bakmak için youtube'a girdim. Videoyu açtığımda anlatamayacağım bir şeyle karşılaştım. Ölü piksel yok ama sanki kirli bir ekran gibi yada jelatinli bir ekranda birşey izliyormuşum gibi göküküyor. Buraya yazmamın nedeni de laptop kategorisinde 2 kere konu açtığım için bu ay tekrar açamıyorum. Yani sizce ne yapmalıyım? İade mi etmeliyim yoksa ürünü teknosa gibi bir yerde gözümle görüp karşılaştırma mı yapmalıyım. Aslında hepsi böyle olsa bile ekranın kötü olduğu gerçeği değişmiyor. Yani sizce ne yapayım?

Satın aldığım link: Asus Tuf Gaming A15 FA507XI-LP041 R9-7940HS 16 GB 512 GB SSD 8 GB RTX4070 15.6" Dos FHD Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Bu arada bende tercihimi 3.'den yana kullandım ama üstte yazdığım sorunla karşılaştım. Sizin ekranınız çok temiz mi gözüküyor yoksa benim anlattığım gibi mi?
Ayrıca benim aldığım model'de cihazın hiçbir yerinden jelatin çıkmadı acaba bana iade edilmiş bir ürün mü gönderdiler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı