4500TL bütçe ile PC toplama

Bütçe
4500

XL_Falcon

Kilopat
Daha fazla  
  • Intel Core i5 10400F 2.90GHz 12MB önbellek 6 çekirdek 1200 14nm işlemci
  • Gigabyte H410M S2H 2933MHz DDR4 soket 1200 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart
  • HyperX Fury 8 GB siyah 2666MHz CL16 DDR4 Single kit RAM (X2)
  • Corsair Carbide serisi SPEC-05 550W 80+ USB 3.0 siyah mid Tower kasa.
  • SanDisk Ultra 3D 500GB 2400MB-1750MB/s NVMe M.2 SSD.

İş ve günlük kullanım için böyle bir sistem oluşturdum. Hazırda GeForce GTX 750 Ti 4 GB 128Bit DDR5 ekran kartım var onunla kullanabilir miyim? Problem yaşatır mı? Parçalar nasıl? Bu bütçe ile daha iyi bir sistem toplanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spec-05 yerine hava sirkülasyonu daha iyi olan bir kasa almanızı tavsiye ederim. Onun dışında parçalar fena değil, bir de anakartı H410M S2H yerine MSI B460M-A Pro veya MSI H410M-A Pro yapmanızı tavsiye ederim.

Kasa önerilerim:

Anakart önerilerim:

Önermiş olduğunuz kasalarda RGB'leri kapatmamız mümkün müdür? Veya RGB'si olmayan veya daha az olan başka bir kasa önerebilir misiniz?

SPEC-05 yerine hava sirkülasyonu daha iyi olan bir kasa almanızı tavsiye ederim. Onun dışında parçalar fena değil, bir de anakartı H410M S2H yerine MSI B460M-A PRO veya MSI H410M-A PRO yapmanızı tavsiye ederim.

Kasa önerilerim:

Anakart önerilerim:

RGB'siz kasa pek kalmadı. MSI MAG Forge 100M'de ışıkların kapatılabildiğini biliyorum ancak diğerlerini bilmiyorum. Muhtemelen onlarda da kapatılabiliyordur.

RGB'siz kasa isterseniz de Zalman T7 var.

Sanırım önerdiğiniz kasalarda PSU mevcut değil. Bir de PSU önerebilir misiniz?

RGB'siz kasa pek kalmadı. MSI MAG Forge 100M'de ışıkların kapatılabildiğini biliyorum ancak diğerlerini bilmiyorum. Muhtemelen onlarda da kapatılabiliyordur.

RGB'siz kasa isterseniz de Zalman T7 var.

XPG Pylon en fazla tavsiye ettiğim ürün, alternatiflere bakabilirsiniz. Daha ucuz olsun isterseniz FSP Hydro K 500W da yeter diye düşünüyorum. PSU piyasasını son zamanlarda çok takip edemedim. Başka birilerinden de öneri alsanız iyi olur.

İlginiz ve yardımınız için çok teşekkür ediyorum.
XPG Pylon en fazla tavsiye ettiğim ürün, alternatiflere bakabilirsiniz. Daha ucuz olsun isterseniz FSP Hydro K 500W da yeter diye düşünüyorum. PSU piyasasını son zamanlarda çok takip edemedim. Başka birilerinden de öneri alsanız iyi olur.

Geri
Yukarı