47 Mbps VDSL ping değerleri nasıl olur?

KB98K

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar altyapım VDSL ve 47 Mbps gösteriyor. Sizce Valorant gibi oyunlar kaç ms alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mbps'nin ping ile alakası yoktur Valorant serverları İstanbul'da sen eğer Batman da yaşıyorsan 26 ping alırsın eğer İstanbul'da yaşıyorsan 10 veya 15 ping alırsın yaşadığın yer ile oyun serverının arasındaki mesafeye ve binanın alt yapısına bağlı.

Altyapı Ping'i etkiler fakat çok fazla etkilemez. Merkez bir konumda iyi bir dolaba bağlıysan, fiber ile VDSL arasındaki ping farkı 10Ms'den daha az olacaktır.
Fakat 2.5km mesfeden VDSL veya ADSL ile fiber arasında dağlar kadar ping farkı var.
Aşağıdaki fotoğrafa bakarsan ben Antalya/Manavgat'dan İstanbul 14-15, Frankfurt 45-47ms alıyorum.
İstanbul'da Anadolu yakasında bakır fiber fark etmeksizin Lobi'de 1ms alabilen çok kişi var.
Bursa, Kocaeli, Sakarya gibi Marmara bölgesindede <10ms ping değeri elde edilir.
Riot'un dediğine göre 'Türkiye'nin İstanbul'a en uzak ıl'inde bile 35ms altı ping değerleri gözlenmektedir'.
Ping değeriniz 35Ms'den fazla ise sorunlu bir bağlantıya sahipsinizdir.

750km mesafeden 14-15ms VDSL​

Siz 500km gibi mesafelerdeyseniz ping değerleriniz 9-12 arası olabilir.

Valorant Screenshot 2022.04.16 - 01.14.04.78.png

Mbps'nin ping ile alakası yoktur Valorant serverları İstanbul'da sen eğer Batman da yaşıyorsan 26 ping alırsın eğer İstanbul'da yaşıyorsan 10 veya 15 ping alırsın yaşadığın yer ile oyun serverının arasındaki mesafeye ve binanın alt yapısına bağlı.
Bursa'da 4-5 ping alıyorum? 10-15 İstanbul içi bir sunucuya fazla.

Geri
Yukarı