4790K yeni soğutucu önerisi

deliogz

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. 2014 yılından beri topladığım sistemde 4790K işlemcimi stok fan ile kullanıyordum. Herhangi bir sorun çıkarmadı bu süreçte fakat artık birçok oyunda 85-86 civarlarında gezmeye başladı. Oyunda kasma olmuyor ama yeni bir soğutucu almaya karar verdim. Çok kararsızlık yaşadım. Bazılarına çok sesli çalışıyor bazılarına yeterli değil yorumlarını gördüm. En son bunların arasında kaldım. Amacım sadece oyun oynamaya yönelik hız aşırtma yapmayı henüz düşünmüyorum yeterli geliyor. Bunların ışında önerilerinizle yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Cooler Master Hyper 212 LED İşlemci Soğutucusu | ITOPYA
COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA
https://www.hepsiburada.com/corsair...tma-sistemi-p-HBV0000048SN2?magaza=Gameekstra
https://www.hepsiburada.com/arctic-...-acfre00075a-p-HBV00000Q6S97?magaza=ZetuStore

Son düzenleyen: Moderatör:
Stock fan ile kullanmayın işlemciyi performans düşer hemde çok ısınır 212 led öneririm bide oc yaparsın tamamdır.
Şimdiye kadar pek fazla bir performans düşüşü görmedim sadece 80-85 dereceden sonra 5-10 fps düşüyor. Hız sabit olarak 4.4 GHZ oyun içi dahil. Isıdan dolayı bunu aşağıya çekmedi fakat rahatlatmak istiyorum. Orada ki 212 led değil black edition site düzeltmemiş.

Hem sıvı hem hava soğutucu kullanmış biri olarak tavsiyem 212 LED ya da Black almanızdır.

212 Evo kullandım uzun süre çok memnun kaldım. 212 serisi bence güzel ve kaliteli.

Hem sıvı hem hava soğutucu kullanmış biri olarak tavsiyem 212 LED ya da Black almanızdır.

212 Evo kullandım uzun süre çok memnun kaldım. 212 serisi bence güzel ve kaliteli.
Black benim de hoşuma gitti. Diğerlerine fazla para vermeye gerek yok diyorsunuz yani?
Yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı