4GB VRAM Devri Kapanıyor mu ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir video var. Bunu ben daha önce izlemiştim hakikaten bellek yükseliyor.
Rx480 ni biosunu değiştirerek 4 ten 8GB a yükseltiyor zannedersem.Yani 4 GB lık Rx480 ler aslında 8GB mıymış ilginç.

Aynen bir başka videoda adam yaptı hakikaten olmuştu ya. :D RX 470'de oluyor sanırım bu. Ama bunu yapmak cesaret ister. :D
Ben daha önce çok eski bir ekran kartında benzer bir işlem yapmıştım. Bios değiştirmek çok riskli bir işlem. Hakikaten adam 8 GB yaptı kartı Rx470 ler için de var mı emin misin ?
Varsa benim karta yaparım.

Ben daha önce çok eski bir ekran kartında benzer bir işlem yapmıştım. Bios değiştirmek çok riskli bir işlem. Hakikaten adam 8 GB yaptı kartı Rx470 ler için de var mı emin misin ?
Varsa benim karta yaparım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Buyur. Belleğin Hynix olması lazım sanırım.

Gerçi bütün bellek üreticilerin var ya. :D Yalnız hocam yapacaksanız dikkatli olun. :)

Buyur. Belleğin Hynix olması lazım sanırım.

Gerçi bütün bellek üreticilerin var ya. :D Yalnız hocam yapacaksanız dikkatli olun. :)
Benim ki Samsung. :)

Son zamanlarda gelen yeni nesil oyunlarla birlikte ( 1080p çözünürlükte dahi ) Rise of the Tomb Raider ile başlayan süreçte ardından Resident Evil 7 ve son olarak da görüyorum ki Ghost Recon Wildlands beta ve Sniper Ghost Warrior 3 beta da 4GB VRAM ultra detaylarda yetersiz kalıyor ve anlık takılmalara neden oluyor.
Rx470 4GB ekran kartına sahibim. Sizce bu süreç bundan sonraki AAA oyunlarda da bu şekilde devam eder mi? Yoksa 1-2 sene 4GB VRAM 1080p'de ultra detaylarda idare eder mi ?
Bu sorun aklımı kurcalamaya başladı ona göre kartımdan memnun olsam da Rx470'i mi elden çıkarmayı düşünüyorum. Siz neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Zaten Rx 470 1080p için bile Ultra ayarlarda oynamak için alınmaz. O iş için Rx 480 8 gb ve Gtx 1060 6gb var. Bunlar bile 1080p'nin kıralı sayılmaz. Ayrıca oyunun size sunduğu her ayar aslında size sunulmuyor. Gtx 1070-1080 alan dayılar için bir çok ayar. Ekran kartına 3000 liranın üstünde para vermiş birine seni diğerlerinden ayıran bir ayar yok diyemezsiniz. Kendim için söylüyorum 4gb video ram en az 3 yıl daha benim için güncelliğini koruyacak.

Zaten Rx 470 1080p için bile Ultra ayarlarda oynamak için alınmaz. O iş için Rx 480 8 gb ve Gtx 1060 6gb var. Bunlar bile 1080p'nin kıralı sayılmaz. Ayrıca oyunun size sunduğu her ayar aslında size sunulmuyor. Gtx 1070-1080 alan dayılar için bir çok ayar. Ekran kartına 3000 liranın üstünde para vermiş birine seni diğerlerinden ayıran bir ayar yok diyemezsiniz. Kendim için söylüyorum 4gb video ram en az 3 yıl daha benim için güncelliğini koruyacak.
Rx470 ile Rx480 arasında performans olarak fark genellikle 5-6 fps yi geçmiyor ki. Ayrıca 1070-1080 ni örnek vermişssiniz ama o kartlar 2k-4k da oyunculuk için tasarlanmış apayrı kartlar.
Zaten daha öncede belirttiğim gibi Rx470 in ultra da göstermiş olduğu performanstan memnunum zaten. Benim değinmek istediğim nokta 4GB Vram in engel teşkil ediyor olması sadece.

Frekansları arttırıyorlar bu yöntem ile. YouTube taradım 4 ten 8 gb a çıkma işlemi Rx480 için sadece Rx470 i olanlar yararlanamıyor bu yöntemden görülen o ki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı