5 kg dambıl ile evde spor yapma

5 kilo dumbell ile bir şey olmayacağı tamamen uydurma. :D 5 kiloluk dumbell ile küçük kaslardan ön kol, arka kol ve omuzlarını mükemmel düzeye getirebilirsin. Biceps antrenmanlarında Youtube'dan Sercan Ulusoy'u izleyebilirsin. Diğer tüm evde yapacağın antrenmanlarda Ege fitness'ı izlemeni öneririm.
5 kilo ne yapabilir demeyin o omuz ve biceps antrenmanlarını tamamlayamazsınız, yarıda bırakırsınız :) Ben sürekli olarak 5 kilo dumbell ile pump yaparak kollarımı bu seviyeye getirdim. Sen de getirebilirsin, kimseye kulak asma. İyi çalışmalar kardeşim.
5kg.png

Son düzenleme:
Yaş 17, boy 182, kilo 52.

Bayağı zayıfım. Spor salonları çok iyi değil buralarda, elimde 2 tane 5 kg dambıl var ve evde spor yaparak kilo almak istiyorum. Beslenme programı, dambıl çalışma programı nasıl olmalı?

Ekleme: Evde barfiks çubuğu da var, onla da çalışıyorum.

Zamanında bizimde imkanlarımız kısıtlıydı. 2015 yılında 2x5 KG Dambıl alarak başlamıştı hikaye. Başlangıç için yeterli. Spor disiplini kazansan bile senin için bir kazanç.

Normal squat ile başlayıp sonrasında şınav-oturarak dumbell omuz- dumbell sırt- dumbell kol+triceps-dumbell deltoid-sonra da karın(tüm setler bittikten sonra en son ama ileriki zamanlarda 2 günde bir.) yapıp dinlenip bu listeyi tekrar set yapabilirsin. Herkesin spor yapma mizacı farklı olabiliyor. İleri dönemde düzenli spor yapıyorsan 1 ayda yeni hareketler ekleyip bunları değiştirebilirsin.
Üstüne bir de yürüyüş de yaparsan güzel bir gelişme elde edersin. Artık bir noktada salona gitsem mi acaba demeye başladığın anda az da olsa bilgilenmiş olacaksın. Bir de tavsiyem bim-a101e basit fitness eldivenleri geliyor. Ucuz ve çok kaliteli olduklarını düşünmüyorum ama alabilirsin, özellikle de elin küçükse rahat edersin. Bir de yoga değil egzersiz matı da alabilirsin. Biraz daha kalındır yoga matına göre. Karın hareketlerini yaparken eline ve kuyruk sokumuna fazla yük binmesinden korur üstüne de rahatlık sağlar.

Geri
Yukarı