5 kg dambıl ile kas yapmak

izoo

Hectopat
Yer
Adana
Merhaba arkadaşlar, evde 2 adet 5kg dambıl var. Belli bir süredir yapıyorum. Bunlarla kol kası geliştirebilir miyim? Haftada kaç gün çalışmalıyım?

Geliştirebilirsiniz. İlk başta bir gün yapıp bir gün ara verin. Düzen oturduğu zaman iki gün yapıp bir gün ara vermeye başlayabilirsiniz. Yalnız, hareketleri iyi öğrenin hocam. Aman dikkat, sakatlanmayın.

Merhaba arkadaşlar, evde 2 adet 5kg dambıl var. Belli bir süredir yapıyorum. Bunlarla kol kası geliştirebilir miyim? Haftada kaç gün çalışmalıyım?
Gelişirsin fakat ilerledikçe çok tekrar yapman gerekecek düzgün bir idman, antrenman için spor salonuna gitmeni öneririm.

Bir süre gelişirsin ama bir süreden sonra artık yüksek ağırlığa geçmen gerek ki bunu zaten kendin de fark edersin. Bence 1 gün çalış 1 gün ara ver ayriyetten şınav, mekikle destekle onlarıda 4 set olarak bölerek yap. Tabi bir zamandan sonra spor salonuna gitmen gerekir böyle biraz gelişirsin ve sonrasında formunu korursun

Belli bir yere kadar güçlenirsin, sonra bu sana kolay gelir ve çok tekrar yaptığında bile yorulmazsın. Ağırlık artırman gerekir.

Geliştirirsin kasa yeterli tükenisi şiddeti ver yeter bunun dışında barfiks çekme imkanin varsa barfiks dips sınav duvarda amut gibi hareketlerde vücudunuza çok şey katar düzenli yapıldığında gelişim kaçınılmaz ve dumbel yerine Decathlon'da satılan direnç bantlarinada göz atabilirsiniz hem daha ucuza gelir hem de zorlayıcı olur bende 15 ve 35 kg olanlar var.

Kaç gun çalışma durumunda söyle diyeyim ben senin yerinde olsam full vucut çalışırım dumbeller ile hammer curl ve normal curl yaptınız diyelim 3x15 veya 4x20 gücünüze bağlı sonrasında omuz lateral raise yapabilirsiniz 4x12 4x15 ondan sonra yine aynı şekil 4xmax tekrar sınav ve bunla beraber vucut ağırlığı ile yapabileceğiniz bir sürü hareket var bir sehpada dips olabilir pike push up olabilir masanın altına girip table Row yapılabilir imkan olduğu kadar ilk başta yapamabilirsin tüm hareketleri ama istikrarlı devam edersen çok güçlenirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı