5 Mbps upload Twitch yayını için yeterli mi?

CanPatrioTic

Kilopat
Yer
Keçiören/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
366388

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p 30 FPS ya da 720p 60 FPS yayın yapabilirsiniz.
4000 bitrate yaptığınızda gayet sorunsuz bir yayın yapılabilir.

Selamlar ben bu internet hızında 720p 60 FPS yayın yapmak istiyorum ancak bütün ayarları denememe rağmen sağlıklı bir şekilde yayın yapamadım atlanan kare değerleri %50 civarlarına çıkıyor ve yayında donma ve gecikme meydana geliyor drop olayıda oluşuyor sebebini bir türlü bulamadım. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21 KB · Görüntüleme: 591
Selamlar ben bu internet hızında 720p 60 FPS yayın yapmak istiyorum ancak bütün ayarları denememe rağmen sağlıklı bir şekilde yayın yapamadım atlanan kare değerleri %50 civarlarına çıkıyor ve yayında donma ve gecikme meydana geliyor drop olayıda oluşuyor sebebini bir türlü bulamadım. Teşekkürler.
Hangi ISS kullanıyorsunuz. Modem arayüzüdeki xDSL istatisklerinin ekran görüntüsünü atar mısınız. Büyük ihtimalle CRC yani paket kaybı yaşıyor modem. Eğer böyle bir durum var ise ISS niz ile görüşüp ankastreden modeme kadar Cat6 çekmeniz bir nebze işe yarayacaktır. Bende aynı sorunu yaşıyordum TurkNet Yapa altyapısında dediklerimi yapınca düzelmişti.

Ayrıca bu upload hızında 1080p60fps yayın yapabilirsiniz sisteminiz iyiyse. Ben 8mbitle 1080p60 yapabiliyorum.

Çoğu Türk yayıncı 3 Mbps kullanıyor zaten :) Gerekli ayarları yaparsanız mükemmel bir yayın yapabilirsiniz. Ayarların nasıl olacağını Youtube'a yazıp bulabilirsiniz. Zibil kadar video var.

Hangi ISS kullanıyorsunuz. Modem arayüzüdeki xDSL istatisklerinin ekran görüntüsünü atar mısınız. Büyük ihtimalle CRC yani paket kaybı yaşıyor modem. Eğer böyle bir durum var ise ISS niz ile görüşüp ankastreden modeme kadar Cat6 çekmeniz bir nebze işe yarayacaktır. Bende aynı sorunu yaşıyordum TurkNet Yapa altyapısında dediklerimi yapınca düzelmişti.
Atlantis Net kullanıyorum xDSL istatislikleri için tarayıcıya ıp adresini yazıp modeme giriş yaptım ancak bulamadım.
Bundan dolayı bir kısıtlama oluyormudur acaba?

Dosya Ekleri

• qos.png
    qos.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 543
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı