6.33 Mbps Upload, Twitch yayını için yeterli mi?

• Konuyu başlatan alp2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 13B

alp2

Hectopat
Daha fazla  
Twitch için yeterli mi? Hangi çözünürlükte yayın yaparım ve bu oyunumun pingini çıkarır mı?
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir bilgim yok fakat yeterlidir diye düşünüyorum. Fakat öyle aşırı bir kalitede yayın yapamazsınız stabil bir yayın için.

Türkiye'nin genelinden %50 daha yüksek yükleme hızınız. Dünya geneline göre yüksek kaliteli sayılmasa da bize göre iyi kalitede yayın yapabilirsiniz. 1080p de yapabilirsiniz ama bitrate düşük olur. Tam ayarı sizin bağlantı ve bilgisayar donanımınıza göre kendimiz bulmanız gerekir maalesef.

720p60 – 3000kbps to 3500kbps versem, bu oyunlarda ping çıkarma gibi bir sorun yaratmaz değil mi ?
Anladığım kadarıyla 3000 demek 6.33 olan hızımdan bana kalanı 3.33 oluyor sanırım yanlışsam düzeltin pek bilmiyorum. :D

Şaka yapıyorsunuz dimi? Ben 4.5 Mbps ile 4500 bitrate dropsuz yayın yapıyorum.

720p, 60FPS bir yayın için ideal bitrate aralığı 3500-5000'dir.

İzleyicilere, kaliteli bir yayın deneyimi sunabilmek adına, bitrate konusunda upload hızına yaklaşmamak gerekiyor.

Normal şartlarda 4.5Mbps için 3500-4000 bitrate arası en ideali fakat 6Mbps için 2500-3000 dememin sebebi; hem online oyun oynama hem de arka planda müzik açma, video açma gibi şeyleri düşündüğümden dolayı. Sonuçta, upload kapasitesini kilitlememek gerekiyor.

Bu sebeple ben de 10Mbps upload hızım olmasına rağmen, 3500 bitrate yayın yapıyorum. 2500 ve üzeri gayet güzel görüntü veriyor. Hem de canlı yayında daha rahat video izleme, indirme v.s. yapabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı