6.33 Mbps Upload, Twitch yayını için yeterli mi?

• Konuyu başlatan alp2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 13B
Şu donwload ve upload hızlarına görev yöneticisinden bakarsanız tam real hızı görürsünüz. Burada 6,33 gösterdiğine göre, muhtemelen daha da fazladır.

Genel olarak yeterli fakat altyapı da önemli. Fiber mi kullanıyorsunuz, VDSL falan mı? VDSL'de 10 Mbps upload ile 4000 bitrate yayın verdiğimde pingim uçuşa geçiyordu mesela. Fiber kullanan arkadaşım ise 5 Mbps upload ile 4000-4500'e kadar çıkabiliyordu.

6Mbps için 3500-4500 bitrate fazla. 2500-3000 bitrate iyi olur.
Yanlışın var, 2500 - 3000 bitrate verirse yayını aşırı çamurlu olacak, bu işin içerisindeyim 6 - 7 aydır yayın yapıyorum 3500 bitrate ile 60 fps az çamurlu yayın yapılabilir. 4500 bitrate ile 60 fps daha az çamurlu yayın yapılabilir. 5000 upload ile çamursuza yakın 60 fps yayın yapılır.

Yanlışın var, 2500 - 3000 bitrate verirse yayını aşırı çamurlu olacak, bu işin içerisindeyim 6 - 7 aydır yayın yapıyorum 3500 bitrate ile 60 fps az çamurlu yayın yapılabilir. 4500 bitrate ile 60 fps daha az çamurlu yayın yapılabilir. 5000 upload ile çamursuza yakın 60 fps yayın yapılır.

Emin misin ? Canlı yayınlarım linke tıkla bak bakalım, 2350 bitrate ile yaptığım yayına. Yahu arkadaş herkes bilgi vermeye çalışıyor ama kimse doğru bilgi veremiyor, kardeşim FPS veya ekranın net görüntü olması için yapılması gereken tek ayar budur. Sen istersen 1500 bitrate ver bilgisayar donanımlarında etkisi var, bende 1080ti var ben 1500 bitrate dahi versem ekranda netlik olur çünki 32 örnek boyutlandırma ve 60 FPS veriyorum. Herkes yayıncı olmuş.
Adsız.png

Twitch için yeterli mi? Hangi çözünürlükte yayın yaparım ve bu oyunumun pingini çıkarır mı?Eki Görüntüle 356805

Kardeşim sende çok rahat 4500 hatta 5000 bitrate vererek yayın yapabilirsin, ancak OBS ayarların bu şekilde olması lazım.
1546550319917.png

Emin misin ? Canlı yayınlarım linke tıkla bak bakalım, 2350 bitrate ile yaptığım yayına. Yahu arkadaş herkes bilgi vermeye çalışıyor ama kimse doğru bilgi veremiyor, kardeşim FPS veya ekranın net görüntü olması için yapılması gereken tek ayar budur. Sen istersen 1500 bitrate ver bilgisayar donanımlarında etkisi var, bende 1080ti var ben 1500 bitrate dahi versem ekranda netlik olur çünki 32 örnek boyutlandırma ve 60 FPS veriyorum. Herkes yayıncı olmuş. Eki Görüntüle 357064

Kardeşim sende çok rahat 4500 hatta 5000 bitrate vererek yayın yapabilirsin, ancak OBS ayarların bu şekilde olması lazım. Eki Görüntüle 357065
Dostum az bitrate = çamurlu, piksel piksel görüntü, bunun neresi anlaşılmıyor acaba? Yetmiyormuş gibi bunu saniyede 60 kare ile gerçekleştirecek, 'gerçekten' herkes yayıncı olmuş.

Dostum az bitrate = çamurlu, piksel piksel görüntü, bunun neresi anlaşılmıyor acaba? Yetmiyormuş gibi bunu saniyede 60 kare ile gerçekleştirecek, 'gerçekten' herkes yayıncı olmuş.

Ben sana yayın linklerimi paylaştım oradan görebilirsin. :) Bende onu diyorum herkes yayıncı olmuş diye ayrıca merak ettim bi yayın sayfanı göndersene bakayım.

Son düzenleme:
Ben sana yayın linklerimi paylaştım oradan görebilirsin. :) Bende onu diyorum herkes yayıncı olmuş diye ayrıca merak ettim bi yayın sayfanı göndersene bakayım.
Ben Twitch'de iki internet ile yayın yapıyorum o yüzden drop'suz ve çamursuz 3500 bitrate ile temiz yayın oluyor. İkinci internetimi alalı 3 gün oldu, son yayınıma bakarsan demek istediğimi anlarsın, bu arada Twitch İştirakçisiyim ve Lanczos 32 yapınca çözünürlük gelmiyor diye yayında Bilinear kullandım. O yüzden net değil yayın, biliyorum. Yeni internet ile daha çok ayar değiştirip denemeler yapacağım, her şey taze daha :)

Twitch linkim şurada

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı